fbpx

KWIATY DO SYPIALNI NA DOBRY SEN

Zielona sypialnia to marzenie wielu z nas. Kwiaty tworzą przyjemną aurę, która sprzyja zasypianiu, do tego przynoszą spokój i wyciszenie. Rośliny świetnie wyglądają w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach Są także nieodłącznym elementem wnętrz w klimacie jungle oraz tych w stylu egzotycznym. Podpowiadamy, jakie zdrowe kwiaty do sypialni będą prezentowały się naprawdę efektownie.

JAK ZAARANŻOWAĆ KWIATY W SYPIALNI?

Miejsce roślin doniczkowych w sypialni jest nie tylko na parapecie. W przestronnych wnętrzach kwiaty warto wyeksponować w dużych doniczkach na podłodze. Dobrym pomysłem do nowoczesnych mieszkań będzie ustawienie doniczek na lekkim drewnianym kwietniku. Kwiaty w sypialni można także powiesić w makramach. Plecionki świetnie wpisują się w klimat aranżacji w egzotycznym stylu. Kolejnym pomysłem na kwiaty w sypialni jest ustawienie na komodzie kompozycji z kilku rodzajów roślin. Inną propozycją wartą rozważania, jest urządzenie zielonego, ściennego ogrodu.

JAKIE ZDROWE KWIATY DO SYPIALNI WYBRAĆ?

Wybierając kwiaty do sypialni, zwróć uwagę na ich właściwości. Istnieją gatunki roślin, które mogą z szczególny sposób wpłynąć na klimat w pomieszczeniu. Zdrowe kwiaty do sypialni bez problemu kupisz w kwiaciarni, a większość z nich ma bardzo przystępne ceny. W miejscu wypoczynku świetnie sprawdzą się bluszcze, które skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń oraz szkodliwych formaldehydów, a nawet dymu tytoniowego. Podobnie działają fikusy, draceny, grudniki oraz storczyki, które prezentują się bardzo efektownie, a dodatkowo zwiększają wilgotność. Doskonałymi właściwościami nawilżającymi cechuje się również aloes. Ustawiając kwiaty w sypialni, pamiętaj o tym, że niektóre gatunki są niejadalne. Zwróć na to szczególną uwagę, jeśli w domu przebywają dzieci lub zwierzęta, które mogłyby się zatruć roślinami.