fbpx

Szerokie listwy przypodłogowe

Szerokie listwy przypodłogowe cieszą się dużą popularnością. Mają wiele zastosowań, m.in. wykorzystywane są przy renowacji podłóg oraz pełnią funkcję ozdobną. Szerokie listwy przypodłogowe często stosowane są przez architektów, którzy w pełni wykorzystują ich potencjał dekoracyjny. Silnie akcentują kontrast pomiędzy ścianą i podłogą, przez co stają się dodatkową ozdobą aranżacji. Podkreślają estetykę oraz niepowtarzalny charakter pomieszczeń w stylach klasycznych i nowoczesnych, m.in. industrialnym, art deco, shabby chic czy angielskim. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza szerokie listwy przypodłogowe w kolorze białym.

szerokie-listwy-przypodlogowe

Dostępne są w różnych kolorach i profilach, m.in. białe, malowane oraz foliowane. Wszystkie listwy wykonane zostały z dużą dbałością o detale, przez co są estetyczne oraz niezwykle trwałe. W ofercie Barlinka znajdują się listwy przypodłogowe szerokie nawet na 20 mm. Ich długość to 2200 mm, a dostępne wysokości zamykają się w przedziale od 40 mm do 95 mm.

Każda listwa przypodłogowa szeroka z oferty Barlinka po wewnętrznej stronie ma specjalny rowek, pozwalający na ukrycie przewodów antenowych. Ponadto chroni ścianę przed zabrudzeniem i porysowaniem, a także zapobiega ewentualnemu wnikaniu zabrudzeń pod brzegi desek.

Kolejną zaletą, która cechuje szerokie listwy przypodłogowe, jest łatwy montaż. Poradzą sobie z nim nawet osoby, które mają niewielkie doświadczenie w remontowaniu. Najpierw każda szeroka listwa przypodłogowa musi zostać docięta do wymaganych wymiarów. Następnie należy przykręcić do ściany klipsy montażowe i zamontować na nich listwę. Tuż po zakończeniu prac listwy przypodłogowe są gotowe do użytku oraz nie wymagają dalszych prac wykończeniowych.