fbpx

JAKA PODŁOGĘ WYBRAĆ DO SALONU?

Jak kolor podłogi i ścian zmienia wnętrze – cz. 1 SALON

 

Podłogi i ściany to duże płaszczyzny, dlatego to, w jakim stylu i kolorze je wykończymy, ma kluczowy wpływ na charakter pomieszczenia. O ile ściany możemy sobie po jakimś czasie przemalować, tak podłoga do salonu to decyzja na naprawdę długie lata. Dlatego wybierajcie ją starannie, a jeżeli nie do końca potraficie sobie wyobrazić efekt, skorzystajcie z pomocy praktycznego aranżatora.

Żeby pokazać Wam jak to działa, wybraliśmy jeden z salonów dostępnych w aranżatorze Barlinka, które „urządziliśmy” na 6 sposobów. Różnica jest duża – zobaczcie sami.

DELIKATNIE

  • Wnętrze pełne harmonii i spokoju. Jasna podłoga do salonu, o lekko kremowym zabarwieniu z wyraźnie widoczną strukturą drewna, sękami i słojami stanowi delikatne tło dla mebli i dodatków. Neutralny kolor ścian potęguje efekt przestronności.

 

Podłoga Dąb Ivory Grande i białe ściany

 

1delikatnie

KONTRASTOWO

  • Brązowe ściany w salonie tworzą spójną całość z kanapą i fotelami. Jasna, pozbawiona sęków, szeroka deska stanowi idealne tło dla aranżacji, powodując że wnętrze nie wydaje się ciemne.

 

Podłoga Dąb Harmony i brązowe ściany

 

1kontrastowo

OŻYWCZO

  • Aranżacja z zastosowaniem ożywczych, chłodnych odcieni. Ściany w kolorze lekkiego gołębiego błękitu w zestawieniu z bardzo jasną podłogą dodają wnętrzu przestronności. Kontrastujące brązowe meble powodują, że aranżacja nie jest zimna.

 

Podłoga Jesion Lemon Sorbet i delikatnie niebieskie ściany

 

1ozywczo

SŁONECZNIE

  • Podłoga w naturalnym kolorze drewna dębu zestawiona została ze ścianami w subtelnym żółtym odcieniu. W efekcie powstało wnętrze radosne i ciepłe, w który doskonale wyglądają brązowe meble.

 

Podłoga Dąb Delicious Grande i delikatnie żółte ściany

1slonecznie

EFEKTOWNIE

  • Podłoga w ciekawym oliwkowo-szarym kolorze oraz ściany w tonacji fioletu tworzą eleganckie wnętrze o zdecydowanym charakterze. Ułożenie desek w kierunku okna optycznie powiększa pomieszczenie.

 

Podłoga Dąb Olive Crostini i fioletowe ściany

 

1efektownie

EGZOTYCZNIE

  • Egzotyczna podłoga z deski trzypasmowej (w przeciwieństwie do tradycyjnych desek jednopasmowych, trzypasmowa wyglądem przypomina bardziej klepkę parkietu) ciekawie kontrastuje ze ścianami z wyrazistym zielonym odcieniu.

 

Podłoga Jatobe Titicaca i zielone ściany

 

1egzotycznie

Jak sami widzicie, podłoga i kolor ścian naprawdę robi różnicę! Jeżeli chcecie zobaczyć jak zmienialiśmy sypialnię kliknijcie poniżej.