fbpx

JAKĄ PODŁOGĘ WYBRAĆ DO SYPIALNI?

Jak kolor podłogi i ścian zmienia wnętrze – cz. 2 SYPIALNI

 

Po salonie przyszedł czas na sypialnię. Tutaj również kolor ścian i wykończenie podłogi ma bardzo istotne znaczenie. I musimy pamiętać o jeszcze jednym ważnym kryterium – sypialnia to miejsce relaksu, więc powinna być zaaranżowana tak, aby pozwalała jej użytkownikom na wyciszenie.

Z bazy zdjęć dostępnych w aranżatorze Barlinka wybraliśmy wnętrze bardzo typowe i często spotykane w naszych domach. Biała szafa oraz drewniane łóżko to doskonała baza do naszych eksperymentów. A więc zaczynamy.

SUBTELNIE

  • Atutem tej aranżacji jest prostota i absolutnie niewymuszony charakter. Klasyczne białe ściany rozjaśniają wnętrze, tworząc kolorystyczną całość z szafą oraz dodatkami. Prawdziwą ozdobą jest jasna drewniana podłoga o pięknym, subtelnym odcieniu, zbudowana z modnych, szerokich desek.

 

Podłoga Dąb Touch i białe ściany

 

1subtelnie

SKANDYNAWSKO

  • Podobnie jak poprzednia aranżacja, ta również utrzymana jest w stylu skandynawskim. Tym razem jednak ściany mają bardziej wyrazisty kolor – modnej szarości. Do tego dobraliśmy bieloną podłogę Cheesecake Molti o zabarwieniu nieco jaśniejszym od łóżka, ale podobnie jak ono utrzymanym w zimnych tonacjach. Deski są trzypasmowe (podobne do klepki), przez co polecane są również do małych pomieszczeń.

 

Podłoga Cheesecake Molti i szare ściany

 

1skandynawsko

ELEGANCKO

  • Bardzo efektowne połączenie beżowych ścian (niby neutralnych, a jednak dodających wnętrzu charakteru) z jesionową podłogą w mlecznym odcieniu. Deska w wersji jednopasmowej, z ładnym rysunkiem słojów.

 

Podłoga Jesion Milkshake Grande i beżowe ściany

 

1elegancko

ZDECYDOWANIE

  • Kolorystyka tej aranżacji jest zdecydowana, ale mimo to nie jest męcząca. Ściany mają odcień przydymionego niebieskiego, który pięknie komponuje się z czekoladowym odcieniem podłogi. Ozdobą zastosowanej deski (tutaj również w wersji trzypasmowej) jest wyraźny rysunek słojów.

 

Podłoga Jesion Coffee Molti i niebieskie ściany

1zdecydowanie

CIEPŁO

  • Ściany w kolorze cegły to propozycja dla osób, które lubią ciepłe odcienie. Ten rodzaj czerwieni nie jest na tyle intensywny, żeby nie można go było stosować w sypialni. Dodaliśmy do tego podłogę w równie ciepłym odcieniu – delikatnego beżu. .

 

Podłoga Dąb Apricot Sorbet Piccolo i ceglaste ściany

 

1cieplo

PRZECIWIEŃSTWA

  • Aranżacja zbudowana z przeciwieństw – delikatne, jasne ściany oraz bardzo ciemna jednopasmowa podłoga o zdecydowanym charakterze. Kluczem do tego połączenia jest ciepły odcień zastosowanych kolorów.

 

Podłoga Dąb Affogato Grande i żółte ściany

 

1przeciwienstwa

Jak sami widzicie, podłoga i kolor ścian naprawdę robi różnicę! Jeżeli chcecie zobaczyć jak zmienialiśmy salon kliknijcie w link poniej. A jeśli wolicie spróbować sami, zapraszamy na stronę aranżatora