fbpx

Panele winylowe podłogowe

Panele podłogowe winylowe to idealne rozwiązanie, gdy szukasz podłogi, która połączy piękno drewnianych desek z praktycznością płytek. Panele winylowe podłogowe mają mnóstwo zalet, dlatego warto rozważyć ich montaż. Jedną z głównych zalet paneli podłogowych winylowych jest możliwość zakładania ich na ogrzewaniu podłogowym. Jakie są właściwości podłogi winylowej? Jak założyć panele winylowe na ogrzewanie podłogowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

panele winylowe podłogowe
CHARAKTERYSTYKA PANELI PODŁOGOWYCH WINYLOWYCH

Panele winylowe podłogowe są atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych podłóg drewnianych, paneli laminowanych oraz płytek. Łączą w sobie zalety wszystkich tych rozwiązań. Cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia i zarysowania, nie blakną także pod wpływem promieni słonecznych – dzięki temu możesz cieszyć się piękną podłogą przez wiele lat. Ponadto bardzo łatwo się je układa, dlatego podłogowe winylowe to najlepsza opcja przy szybkich remontach. Podłogi winylowe są też wyjątkowo łatwe w konserwacji i utrzymaniu w czystości. To jednak nie koniec – panele winylowe podłogowe sprawiają wrażenie miękkich i ciepłych. Doskonale tłumią odgłosy kroków, zapewniając domownikom komfort akustyczny. Niezwykle istotną właściwością paneli podłogowych winylowych jest też możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym.

PANELE WINYLOWE NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Pod względem właściwości termoprzewodzących panele winylowe podłogowe zbliżone są do płytek ceramicznych oraz gresowych. Charakteryzują się niewielką kurczliwością pod wpływem temperatury. Warto zwrócić uwagę na opór cieplny, który stawiają – w przypadku ogrzewania podłogowego nie może on wynosić więcej niż 0,15 m²K/W. Jeśli decydujesz się na założenie paneli podłogowych winylowych, lepiej wybrać podłogi montowane na klej, gdyż mają lepszą przewodność cieplną. O tym, jakiego typu podłogę położysz na ogrzewaniu podłogowym, lepiej pomyśleć, zanim zostanie zamontowane – pod ogrzewaniem podłogowym powinno się umieścić specjalną folię izolacyjną, która zwiększy efektywność systemu grzewczego.

panele winylowe podłogowe
PANELE WINYLOWE – PODŁOGOWE ROZWIĄZANIE DLA TRUDNYCH POMIESZCZEŃ

Jedną z największych zalet paneli podłogowych winylowych jest możliwość układania ich nawet na nierównych powierzchniach. Są cienkie i elastyczne, dlatego bez problemu przylegają do podłoża. Łatwo przyciąć je tak, żeby dopasować je do trudnych miejsc, takich jak narożniki czy okolice ościeżnic. Z kolei dzięki temu, że są panele winylowe podłogowe są w 100% wodoodporne, mogą więc być układane w pomieszczeniach narażonych na działanie wody (takich jak łazienka czy kuchnia).

Panele winylowe na ogrzewanie podłogowe są wygodnym, estetycznym i praktycznym rozwiązaniem. Dzięki mnogości dostępnych wzorów możesz nadać każdemu pomieszczeniu wymarzony styl i cieszyć się pięknem podłogi winylowej przez wiele lat.