fbpx

PANELE WINYLOWE – KOLORY KREUJĄ WNĘTRZE

Jeśli chodzi o panele winylowe, kolory tychże nie mają sobie równych. Można kupić je w zasadzie w każdym możliwym odcieniu. Ogromny wybór wzorów i kolorów może przyprawiać o zawrót głowy i sprawiać pewne trudności podczas wybierania paneli winylowych do salonu czy kuchni. Jak dobrać odpowiedni kolor paneli winylowych do swojego wnętrza? Dowiedz się, jak uniknąć podstawowych błędów i wybrać idealną podłogę winylową – kolory paneli dzięki temu staną się prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

panele winylowe kolory
PANELE WINYLOWE – KOLORY I ICH TEMPERATURA

Wybór odpowiednich paneli należy zacząć od ustalenia, w jakim stylu urządzamy wybrane pomieszczenie. Od tego zależy, czy lepiej sprawdzą się panele winylowe ciemne, czy jasne. W przestronnych, wyrazistych wnętrzach sprawdzą się ciemniejsze odcienie. Gdy chcemy rozjaśnić i nieco powiększyć optycznie dane pomieszczenie, lepiej wybrać jasne panele. To jednak nie wszystko. Niebagatelne znaczenie ma także temperatura odcienia paneli. Zwrócenie na to uwagi podczas wyboru podłogi jest ogromnie istotne, gdyż od tego będzie zależał ostateczny efekt. Lepiej nie łączyć chłodnych odcieni z ciepłymi – będą się ze sobą gryźć. Najlepiej, gdy do podłogi winylowej w ciepłym odcieniu dobierzemy ciepłe meble i dodatki. Panele w chłodnych kolorach dobrze będą łączyć się z chłodniejszą stylistyką – na przykład z szarościami czy metalowym wykończeniem.

WZORY I KOLORY PANELI WINYLOWYCH

Panele winylowe dostępne są w niezliczonej liczbie wzorów i kolorów. Mają także różne kształty. Daje to niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację podłogi. Wśród dostępnych na rynku paneli znaleźć można między innymi podłogi winylowe o wyglądzie drewna, panele winylowe z wzorami marmurowymi czy winylowe podłogi imitujące beton. Dużym urozmaiceniem są także kształty płytek winylowych – od małych, mozaikowych elementów, aż po szerokie, długie płytki o wyglądzie drewnianych desek. Można wybrać panele przypominające różne deski, na przykład dębowe.

panele winylowe kolory
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PANELE WINYLOWE?

Kolory to nie wszystko. Równie ważne podczas wyboru podłogi są jej właściwości. Panele winylowe mają liczne zalety. Łatwo je zamontować samodzielnie, dlatego idealnie nadadzą się do przeprowadzenia szybkiego remontu. Dzięki temu, że tłumią odgłosy kroków i zwierzęcych łap, będą mieć duży wpływ na komfort akustyczny w domu. Wyróżnia je także to, że są miękkie i ciepłe w dotyku, dlatego przyjemnie będzie korzystać z nich na przykład w sypialni. To jednak jeszcze nie wszystkie plusy paneli winylowych. Są również w zasadzie całkowicie odporne na wodę, co czyni je doskonałą podłogą do łazienki czy kuchni. Ich trwałość i odporność na uszkodzenia sprawia z kolei, że posłużą przez długie lata.