fbpx

Deska szczotkowana

Czym deska szczotkowana różni się od gładkiej? Wyglądem, który podkreśla naturalne piękno drewna. Na deskach szczotkowanych dobrze widoczne są pęknięcia, sęki a przede wszystkim usłojenie, które jest wyczuwalne w dotyku. Deska Barlinecka ze szczotkowana warstwą wierzchnią przypomina postarzaną tradycyjną podłogę drewnianą. Świetnie sprawdza się w klasycznych i nowoczesnych aranżacjach. Bardzo efektownie wygląda położona na dużej przestrzeni, np. w loftach.

Proces szczotkowania polega na usunięciu z warstwy użytkowej miękkich części drewna za pomocą metalowych szczotek. Szczotkowanie uwydatnia usłojenie deski nadając jej charakterystyczny wygląd. wszystkie deski szczotkowane wykończone są olejem naturalnym lub lakierem matowym.

ARANŻACJE Z PODŁOGĄ SZCZOTKOWANĄ
  • W stylu vintage – Deska szczotkowana z warstwą użytkową z drewna dębowego to świetny wybór do aranżacji nawiązujących do minionych czasów. Naturalne drewno stanie się pięknym tłem do wyeksponowania mebli i kunsztownych dodatków. Podłoga szczotkowana pozwoli również zaznaczyć kontrast pomiędzy starymi i nowymi elementami wystroju.
  • W stylu retro – W stylu retro – Tutaj sprawdzą się wysmakowane rozwiązania, a podłoga szczotkowana sama w sobie jest małym dziełem sztuki. Piękny rysunek słojów podkreśla indywidualny charakter pomieszczenia. Co więcej, podłogi z Barlinka dostępne są w wielu oryginalnych kolorach, takich jak np. dąb szczotkowany szary.
  • W stylu country – W stylu country – Postarzane, szczotkowane deski idealnie wpisują się w klimat wiejskich pomieszczeń i najlepiej odzwierciedlają podłogę z dawnych czasów. Ich użytkownicy mogą cieszyć się pięknem drewna oraz korzystać z jego zalet, m.in.: pozytywnego wpływu na zdrowie i łatwego utrzymania w czystości.
  • W stylu rustykalnym – Szczotkowane deski drewniane dobrze nawiązują do polskiej tradycji regionalnej. Podłogi jednopasmowe, wyglądem przypominające deski lite, z warstwą użytkową szczotkowaną najbardziej przypominają tą z dawnych lat.
  • W stylu skandynawskim – Kluczem do efektownej aranżacji w norweskim klimacie jest harmonia połączona z naturą. Bliskość przyrody z pewnością pomogą podkreślić dębowe deski szczotkowane z wyrazistym rysunkiem słojów. Na tle pięknego drewna świetnie będą prezentowały się lekkie sprzęty.
  • W stylu industrialnym – Podłogi w dawnych fabrykach bardzo często były robione z surowych desek. Ze szczotkowaną podłogą z Barlinka możesz przenieść ich piękno do swojego mieszkania. Naturalny, wyraźny rysunek drewna pięknie ozdobi wnętrze, a jasna podłoga dodatkowo je powiększy.
DESKI SZCZOTKOWANE W OFERCIE BARLINKA

W ofercie Barlinka można znaleźć deski szczotkowane wykończone różnymi rodzajami starannie wyselekcjonowanego drewna liściastego. Wśród nich ogromną popularnością cieszy się dąb szczotkowany, który dostępny jest w różnorodnych wybarwieniach, np. bielony lub szary. Ponadto Barlinek oferuje też podłogi szczotkowane z drewna jesionowego. Deski Barlineckie dostępne są w różnych kolorach, z róznym natężeniem cech drewna, i liczbą pasm (drewnianych klepek na warstwie wierzchniej) na desce. Podłogi szczotkowane wykończone są lakierem matowym lub olejem.

MONTAŻ PODŁOGI SZCZOTKOWANEJ

Deski szczotkowane montuje się tak samo jak wszystkie inne deski Barlinka. Na ich dłuższych krawędziach znajdują się bezklejowe zamki typu “klik”, a na krótszych zamki Barlock 5Gc. Dzięki nim układanie desek szczotkowanych w systemie pływającym jest łatwe i szybkie. Co więcej nie wymaga dużego doświadczenia.

Wszystkie podłogi lakierowane Barlinka, w tym szczotkowane podłogi lakierowane zalecamy dodatkowo zabezpieczyć środkiem Protektor Blask (można go nałożyć mopem), który zabezpieczy szczotkowane miejsca oraz połączenia pomiędzy deskami przed kurzem i brudem. Podłogi olejowane olejem naturalnym zalecamy zabezpieczyć środkiem pielęgnacyjnym Wax Care Plus.

DESKA SZCZOTKOWANA Z BARLINKA – REGULARNE ODNAWIANIE I PIELĘGNACJA

Środki pielęgnacyjne, którymi zabezpieczamy podłogi szczotkowane zaraz po ułożeniu, należy stosować także w czasie okresowej pielęgnacji. Na co dzień podłogę szczotkowaną wystarczy po prostu odkurzyć. Trudniejsze zabrudzenia natomiast należy usunąć szmatką Protektorem Komplet dla podłóg lakierowanych lub środkiem Magic Cleaner dla podłóg olejowanych.