fbpx

LISTWY PROGOWE

Listwy progowe drewniane przeznaczone są do wykańczania podłóg z Deski Barlineckiej. Listwy progowe szerokie wieńczą naturalne deski na styku z innym rodzajem podłogi, np. wykładziną dywanową oraz płytkami ceramicznymi. Są bardzo trwałe i niezwykle funkcjonalne. Skutecznie maskują szczeliny dylatacyjne, a także zapobiegają wnikaniu kurzu pod powierzchnię Deski Barlineckiej.

Listwy progowe drewniane zrobione są w 100% z drewna iglastego. Mogą być naturalne lub fornirowane i pokryte warstwą lakieru. Listwy progowe zrobione są z trwałych komponentów, które są odporne na ścieranie. Listwy podłogowe progowe oferowane przez firmę Barlinek dostępne są w dwóch długościach – 1000 mm oraz 2000 mm. Można je łatwo przyciąć do własnych potrzeb. Wielkość podstawy listwy progowej to 30 mm. W ofercie Barlinka znajdują się listwy wykończeniowe progowe dębowe lub jesionowe w wykończeniu surowym lub transparentnym lakierze.

MONTAŻ LISTEW PROGOWYCH

Jak przeprowadzić montaż listwy progowej? To proste. Do ich instalacji wystarczą jedynie podstawowe narzędzia i klej montażowy. Listwy progową należy przykleić do podłoża lub do zakończenia deski. Maskuje ona zakończenie drewnianej podłogi przy połączeniu np. z wykładziną dywanową. Tak samo jak Deska Barlinecka, listwa progowa dylatacyjna powinna być odkurzana na sucho lub za pomocą lekko wilgotnego mopa ze środkiem pielęgnacyjnym. Należy przy tym unikać sytuacji, w których listwa progowa drewniana zostanie zalana wodą.