fbpx

PANELE WINYLOWE DĄB RUSTYKALNY

Czy wiesz, że rustykalna podłoga może być równocześnie nowoczesna? Panele winylowe dąb rustykalny to doskonały sposób na funkcjonalne i piękne wnętrze. Z wyglądu panele LVT do złudzenia przypominają prawdziwe drewno, a do tego cechuje je szereg zalet. Wśród nich warto wymienić m.in. trwałość, łatwy montaż, odporność na wilgoć i możliwość instalacji na ogrzewaniu podłogowym.

panele winylowe dąb rustykalny
DO JAKICH WNĘTRZ PASUJĄ PANELE WINYLOWE DĄB RUSTYKALNY?

Podłoga LVT dąb rustykalny to idealny wybór do aranżacji z duszą. Sprawdza się we wnętrzach, które mają wyglądać na nadgryzione zębem czasu. Panele winylowe dąb rustykalny warto wykorzystać w stylach: retro, country i vintage. Bardzo dobrze wpiszą się również w klimat industrialnych aranżacji. Ich ciepła barwa oraz nadruk z rysunkiem słojów sprawią, że pomieszczenie stanie się ciepłe i przytulne. Panele winylowe dąb rustykalny to dobry wybór do apartamentów, mieszkań w kamienicach czy małych kawalerek z duszą. Ważną funkcję w wyglądzie podłogi LVT dąb rustykalny odgrywa wykończenie. Na jej ostateczny wygląd wpływają listwy przypodłogowe, które mogą być utrzymane w tej samej kolorystyce, co podłoga lub z nią kontrastować. Bardzo popularnym zestawienie to dębowa, rustykalna podłoga i białe, wysokie listwy przypodłogowe.

PANELE WINYLOWE DĄB RUSTYKALNY – WŁAŚCIWOŚCI LVT

Panele LVT dąb rustykalny posiadają twardy rdzeń i przyjemną w dotyku powierzchnię z wysokiej jakości nadrukiem. Ogromną zaletą LVT jest to, że materiał nie chłonie wilgoci. Dzięki temu może być stosowany w kuchni i łazience oraz innych pomieszczeniach narażonych na wpływ pary wodnej. Warto zaznaczyć, że w takim przypadku podłogi LVT stanowią idealną alternatywę dla naturalnego drewna. Panele winylowe dąb rustykalny są łatwe do utrzymania w czystości. Można je bez problemu odkurzać i myć. Są bardzo odporne na ścieranie i uszkodzenia. Podłogi LVT bardzo dobrze przewodzą ciepło i nadają się do układania na ogrzewanie podłogowe.

panele winylowe dąb rustykalny
JAK PRZEBIEGA MONTAŻ PANELI WINYLOWYCH?

Dąb rustykalny, jak i inne wybarwienia, to kolor nanoszony na wierzchnią warstwę podłogi LVT. To nadruk bardzo wysokiej jakości, który ma nie tylko kolor i wzór odzwierciedlający prawdziwą deskę, ale także cechuje się podobną strukturą. Pod nim znajduje się jeszcze kilka warstw, w tym twardy rdzeń, odpowiadający za wytrzymałość podłogi. Panele winylowe dąb rustykalny montuje się bardzo łatwo. Podłogę układa się na wypoziomowanym podłożu i specjalnym podkładzie. System montażu pozwala na łatwe i szybkie dokonanie instalacji. Co ważne, panele są lekkie, a z ich ułożeniem poradzi sobie każdy, kto ma żyłkę majsterkowicza.