fbpx

PANELE PODŁOGOWE LVT

Winylowe panele podłogowe LVT to nowość, dopiero od niedawna dostępna na polskim rynku. LVT to skrót oznaczający luxury vinyl tiles, czyli po prostu luksusowe płytki winylowe. I rzeczywiście – to nowoczesny produkt, który w niczym nie przypomina dawnych winylowych podłóg. Panele LVT są niezwykle praktyczne i z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne panele, płytki czy drewniany parkiet. Dlaczego warto postawić na panele podłogowe LVT?

panele podłogowe lvt
PANELE PODŁOGOWE LVT I ICH NAJWIĘKSZE ZALETY

 Nowoczesne panele winylowe mają wiele plusów. Przede wszystkim są całkowicie odporne na wilgoć i wodę – można je z powodzeniem kłaść w kuchni czy w łazience. Świetnie nadają się do tego, by łączyć przestrzeń kuchni z salonem. Wyjątkowo łatwo się je czyści, są też wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Panele podłogowe LVT mają doskonałe właściwości akustyczne – świetnie wyciszają kroki, tupot dziecięcych stóp albo upadki różnych przedmiotów. Są również idealne dla miłośników szybkich remontów, gdyż montuje się je wyjątkowo łatwo. Warto także wspomnieć o tym, że mogą mieć dowolne kształty i rozmiary, dzięki czemu łatwo dobrać coś odpowiedniego do wnętrz w każdym stylu. Mogą być doskonałym odwzorowaniem drewnianych desek, ceramicznych płytek, a nawet kamienia. Winylowe panele LVT są jednak ciepłe i miękkie w dotyku, dzięki czemu chodzi się po nich niezwykle komfortowo. W dodatku podłogi LVT można kłaść na instalacji ogrzewania podłogowego.

ILE KOSZTUJĄ PANELE PODŁOGOWE LVT?

 Cena paneli podłogowych LVT zależy od wielu czynników. Wpływ na nią ma wzór oraz kształt winylowych płytek czy sposób montażu – na click, klej albo matę samoprzylepną. Koszty mieszczą się w granicach od kilkudziesięciu do nawet 200 złotych za metr kwadratowy. Tańsze panele winylowe często są mniej odporne na uszkodzenia. Do ceny paneli podłogowych LVT trzeba też doliczyć koszt materiałów montażowych oraz samej robocizny. Choć teoretycznie położenie paneli winylowych nie powinno stanowić problemu, to jednak lepiej tę pracę zostawić profesjonalistom. Pozwoli to uniknąć błędów montażowych, dzięki czemu podłoga LVT będzie cieszyć dłużej w nienagannym stanie.

panele podłogowe lvt
PANELE PODŁOGOWE LVT – OPINIE

 Jakie są opinie o panelach podłogowych LVT? Najlepiej zapytać o to osoby, które zawodowo zajmują się projektowaniem wnętrz. Architekci cenią sobie winylowe podłogi LVT ze względu na możliwość układania ich w wilgotnych pomieszczeniach, niemal nieograniczoną liczbę wzorów i kolorów oraz możliwość montowania ich na ogrzewaniu podłogowym. W opinii profesjonalistów podłogi LVT lepiej przewodzą ciepło niż podłogi drewniane. Oczywiście warto sprawdzić, na jaką temperaturę odporne są dane panele podłogowe LVT. Użytkownicy podłóg LVT cenią sobie z kolei ciepło i miękkość pod stopami.