fbpx

Biała podłoga w salonie – modnie i z klasą

Styl skandynawski, który robi furorę w najmodniejszych projektach wnętrz, uwielbia jasne kolory i naturalne materiały. Te cechy łączy w sobie biała podłoga, stając się idealnym tłem dla aranżacji nie tylko w takiej estetyce. Jasne deski będą świetnie współgrać również ze stylem prowansalskim, rustykalnym czy eklektycznym. Lista powodów, które przemawiają za wyborem białej podłogi, jest jednak zdecydowanie dłuższa.

BIAŁA PODŁOGA – DLACZEGO WARTO WYBRAĆ?

Zarówno kolor, jak i materiał wykończeniowy takiej podłogi, ma liczne atuty. Bielone deski są godne polecenia, ponieważ to wybarwienie:

 • jest kolorem ponadczasowym i uniwersalnym – pasuje do wszystkiego;
 • kojarzy się ze świeżością, czystością i elegancją zarazem;
 • optycznie powiększa wnętrze, czyniąc bardziej przestronnym niewielkie pomieszczenia;
 • dopełnione stonowanymi meblami i dodatkami w żywych barwach zadba o równowagę kolorystyczną.

Biel najlepiej prezentuje się na podłodze z desek. Jest to duet idealny, ze względu na to, że drewno:

 • to surowiec ponadczasowy, stale wykorzystywany w wykończeniu wnętrz o różnorodnej stylistyce;
 • jest naturalnym i trwałym materiałem;
 • korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników;
 • zachwyca unikalną strukturą słojów i sęków, która nieco ociepla surową biel.
BIAŁA PODŁOGA W SALONIE

Salon jest miejscem przyjmowania gości i wypoczynku w gronie najbliższych. Wygląd takiego wnętrza powinien być atrakcyjny, modny, a jednocześnie stonowany, aby godnie reprezentować przestrzeń całego domu. Biała podłoga w salonie najlepiej podkreśli atuty całej aranżacji. Sprawi, że pokój dzienny zyska elegancki charakter, zgodny z najnowszymi trendami. Z jakimi meblami połączyć białą podłogę w salonie? Nie jest to trudne zadanie, ponieważ sprawdzą się tu wszystkie najpopularniejsze wybarwienia. Bielone deski w salonie warto połączyć z białymi meblami i zestawem wypoczynkowym w odcieniu szarości lub beżu. Do białej podłogi w pokoju dziennym pasować będą również bryły w naturalnym wybarwieniu drewna lub w odcieniu ciemnego brązu.

BIAŁA PODŁOGA Z DESKI BARLINECKIEJ

Deska Barlinecka na białą podłogę występuje w wielu wersjach kolorystycznych. Wybarwienia różnią się od siebie stopniem bielenia, widocznością usłojenia czy układem ułożenia. Deski, które najlepiej odzwierciedlą piękno jasnej podłogi to m.in.:

 • Dąb Cappuccino Jodła Klasyczna

Jasna podłoga w klasyczną jodełkę prezentuje się elegancko i modnie. Proces szczotkowania uwydatnił rysunek usłojenia. Deskę wykończono lakierem matowym, który doskonale zabezpiecza jej bieloną powierzchnię.

 • Dąb White Truffle Grande

Propozycja dla ceniących minimalizm. Bielone deski ułożone w prostym układzie, wykończone delikatnym zarysem słojów będą pasować do nowocześnie zaprojektowanego salonu, jadalni czy sypialni.

 • Dąb Gentle

Szczotkowany i bielony. Jasny odcień podkreśla dobrze widoczną strukturę słojów i sęków, a więc walory wizualne deski, świadczące o jej naturalnym pochodzeniu. Będzie modnie prezentować się w salonie lub sypialni.

 • Jesion Lemon Sorbet Grande

Deska szczotkowana z fazowaniem czterostronnym. Smukły kształt, oszczędność usłojenia i chłodna biel wybarwienia pozwalają uzyskać efekt lekkiej, eleganckiej podłogi. Całość ujednolica, a przy tym zabezpiecza warstwa matowego lakieru. Doskonały wybór dla entuzjastów jasnych i przestronnych wnętrz.