fbpx

PANELE WINYLOWE JASNE – ROZJAŚNIĄ KAŻDE WNĘTRZE

Jasne panele winylowe mają liczne zalety, dlatego są coraz bardziej popularne. Decyzji o wyborze odcienia podłogi winylowej nie należy jednak pozostawiać przypadkowi – zawsze trzeba pamiętać o tym, że podłoga może być zarówno neutralnym tłem dla wystroju, jak i jego główną dominantą. To, czy chcemy panele winylowe jasne czy ciemne, powinno zależeć od stylu, w jakim chcemy urządzić dane pomieszczenie.

panele winylowe jasne
JAK DOBRAĆ DO POMIESZCZENIA PANELE WINYLOWE?

Jasne czy ciemne panele podłogowe? Które się lepiej sprawdzą? Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, które są lepsze. Panele w ciemniejszych odcieniach potrafią wyglądać wyjątkowo dekoracyjnie i efektownie. Mogą przypominać na przykład egzotyczne drewno. Są jednak nieco mniej uniwersalne i wymagają uważniejszego dobierania mebli i dodatków. Szybciej też widać na nich kurz i brud. Z kolei panele winylowe jasne mogą być neutralną bazą dla całego pomieszczenia. Są ponadczasowe i pasują do niemal każdego stylu. Ważny jest dobór odcienia o odpowiedniej temperaturze. Należy łączyć jasną podłogę winylową o ciepłej barwie z ciepłymi meblami, a chłodną – z chłodnymi. Mieszanie chłodnych i ciepłych odcieni sprawi, że pomieszczenie nie będzie wyglądać dobrze. Ciepłe, jasne panele winylowe będą doskonale prezentować się we wnętrzu o klasycznym lub rustykalnym klimacie. Odcienie rozbielone pasują do wnętrz w stylu skandynawskim. Winylowe panele o jasnej, chłodnej barwie dadzą ciekawy efekt w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu.

JASNE PANELE WINYLOWE – IDEALNY WYBÓR DO CIEMNYCH POMIESZCZEŃ

Przy urządzaniu domu czy mieszkania warto wykorzystać właściwości jasnych paneli winylowych. Bez wątpienia doskonale sprawdzą się w ciemnych pomieszczeniach z utrudnionym dostępem do światła – w połączeniu ze ścianami pomalowanymi na jasny lub biały kolor mocno rozświetlą wnętrze i nadadzą mu przytulny klimat. Fani wyrazistych akcentów kolorystycznych na ścianach również powinni rozważyć wybór paneli winylowych jasnych. Taka podłoga świetnie podkreśli ciemną, kontrastową ścianę. W małych pomieszczeniach także lepiej postawić na jasne panele podłogowe, gdyż optycznie powiększą niewielką przestrzeń.

panele winylowe jasne
JASNE PANELE PODŁOGOWE – WINYLOWE CZY DESKI DREWNIANE?

Przy wyborze podłogi zawsze należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również praktycznymi. Deski drewniane to szlachetny i elegancki materiał, wymagają jednak regularnej konserwacji. Panele winylowe bardzo prosto utrzymać w czystości, łatwo się je montuje i są naprawdę trwałe. Są wodoodporne, dzięki czemu stanowią doskonałe rozwiązanie dla takich pomieszczeń, jak kuchnia i łazienka. Zwłaszcza w nich warto wybrać jasne panele podłogowe winylowe. Dzięki temu nie trzeba obawiać się wilgoci i wody. Warto też pamiętać, że łazienki i kuchnie często są stosunkowo niewielkimi pomieszczeniami o ograniczonym dostępie światła dziennego – jasne panele winylowe pomogą w ich rozjaśnieniu i optycznym powiększeniu.