fbpx

PANELE WINYLOWE MONTAŻ

Planujesz położyć panele winylowe? Montaż nie sprawi Ci problemu. Możesz przeprowadzić go samodzielnie lub skorzystać z pomocy fachowców. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj podstawowe informacje dotyczące instalacji paneli winylowych. Montaż to coś, czego z pewnością nie trzeba się bać.

panele winylowe montaż
PANELE WINYLOWE – MONTAŻ KROK PO KROKU

 Panele winylowe to dobre rozwiązanie zarówno do nowych, jak i wyremontowanych pomieszczeń. Układa się je na prostej podłodze. Najlepiej zniwelować ją za pomocą wylewki samopoziomującej. Wiele osób wykorzystuje do tego również płyty OSB. Jak dalej instaluje się panele winylowe? Montaż warto przeprowadzić na specjalnym podkładzie. Ważne, by powierzchnia, na której będzie układana podłoga winylowa była czysta i sucha. W jakim kierunku trzeba rozmieścić panele LVT? Montaż jest uzależniony od wzoru podłogi. Jeśli nadruk ma formę podłużnych desek, najlepiej układać je zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych. Podłogi winylowe są lekkie. Przykleja się je klejem dyspersyjnym do zagruntowanego podłoża. Najlepiej skorzystać z produktu polecanego przez producenta paneli. Przy przyklejaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na układ wzoru. Panele można bez problemu dociąć do wymaganych wymiarów. O czym należy pamiętać na koniec, by zapewnić trwałość podłogi z paneli LVT? Montaż należy zakończyć dociśnięciem całego podłoża. Najlepiej wykorzystać do tego specjalny walec.

MONTAŻ – PANELE WINYLOWE NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE

 Czy dobrym pomysłem jest wykorzystanie ogrzewania podłogowego na posadzce, gdzie mają zostać położone panele LVT? Montaż jak najbardziej jest możliwy. Panele winylowe są wodoodporne oraz nie nasiąkają od pary wodnej. Przy tym bardzo dobrze przewodzą ciepło. Dzięki temu są idealnym typem podłogi do instalacji na ogrzewaniu. Warto przy tym wspomnieć, że podłogi LVT to także dobry wybór do wnętrz, w których znajduje się strefa mokra, takich jak kuchnia i łazienka. Panele winylowe LVT są bardzo wytrzymałe i odporne na ścieranie – mogą służyć z powodzeniem przez wiele lat, nie tracą na wyglądzie.

panele winylowe montaż
PANELE WINYLOWE MONTAŻ – CENA USŁUGI

Ile kosztują panele winylowe? Montaż można przeprowadzić samodzielnie, znacznie obniżając koszt usługi. Nie jest on skomplikowany i powinien poradzić sobie z nim każdy amatorski majsterkowicz. Jeśli nie czujesz się na siłach by sam montować podłogę, zdecyduj się na pomoc. Ile trzeba zapłacić za usługę, która figuruje w sieci pod nazwą „panele winylowe montaż”? Cena mieści się w przedziale 35 – 45 zł za m2. W przypadku, gdy trzeba wykonać jeszcze wylewkę samopoziomującą, koszty wzrosną do około 70 – 80 zł za m2. Warto zaznaczyć, że montaż paneli winylowych to powszechnie dostępna usługa, dzięki czemu łatwo znajdziesz fachowców, którzy podejmą się przeprowadzenia remontu.