fbpx

PANELE WINYLOWE RUSTYKALNE

Panele winylowe rustykalne to świetny sposób na funkcjonalną podłogę w klimacie retro. LVT może mieć dowolny nadruk, który ma wybarwienie i strukturę do złudzenia przypominającą imitowany materiał. Przy tym zachowuje swoje właściwości – jest bardzo trwałe, wodoodporne i łatwe od utrzymania w czystości. Panele winylowe rustykalne to doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz o charakterze retro.

panele winylowe rustykalne
PANELE WINYLOWE RUSTYKALNE – NOWOCZESNA ALTERNATYWA DLA DREWNA I KAMIENIA

Rustykalne podłogi winylowe po ułożeniu do złudzenia przypominają litą, drewnianą podłogę. Co ważne, naśladują naturalne, wysłużone deski nie tylko w wybarwieniu, ale i strukturze. Podobnie jest w przypadku kamienia czy płytek na panelach LVT w kimacie retro. Panele winylowe rustykalne są ciepłe i przyjemne w dotyku. Ich miękka powierzchnia ma odpowiednią strukturę, dzięki której podłoga prezentuje się bardzo efektownie. Na rynku dostępne są panele winylowe rustykalne w różnych wybarwieniach – od ciemnego drewna egzotycznego, poprzez postarzany dąb, aż po podłogi bielone. Dzięki temu bez problemu dopasujesz LVT do potrzeb konkretnej aranżacji. Co ważne, podłogę z paneli winylowych rustykalnych warto wykończyć listwami przypodłogowymi, które będą stanowiły dla niej rodzaj ramy.

DO JAKICH ARANŻACJI PASUJĄ PANELE WINYLOWE RUSTYKALNE?

Wnętrza w stylu retro stają się coraz popularniejsze. Co ważne, goszczą nie tylko w wiejskich posiadłościach i w wiekowych kamienicach, ale nawet w mieszkaniach w nowym budownictwie. Wnętrza stylizowane na starsze niż w rzeczywistości mają niepowtarzany klimat, który przynosi spokój. Rustykalna estetyka często wykorzystywana jest również w biurach, restauracjach oraz przestrzeniach użyteczności publicznej. Gdzie sprawdzą się podłogi LVT w klimacie retro? To z pewnością dobry wybór do rustykalnych aranżacji w folkowym klimacie. Deski podłogowe rustykalne do również dobry wybór do wnętrz retro i skandynawskich, a także ciekawy sposób na urozmaicenie loftowych pomieszczeń.

panele winylowe rustykalne
PANELE WINYLOWE RUSTYKALNE – WŁAŚCIWOŚCI I MONTAŻ

Panele LVT to nowoczesne podłogi, które cechują się wysoką wytrzymałością i są bardzo odporne na ścieranie. Podłogi te dobrze przewodzą ciepło. Dzięki temu panele winylowe rustykalne sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym. Warto zaznaczyć, że kolejną zaletą winylu jest to, że nie nasiąka wodą. Dzięki temu panele winylowe rustykalne mogą posłużyć do stworzenia łazienki w klimacie retro albo zostać wykorzystane do wykończenia strefy mokrej w „wiejskiej” kuchni. Podłogę winylową można myć mopem. Panele winylowe rustykalne można kłaść nie tylko na podłodze, ale i na ścianach. Montaż LVT jest prosty –  podłogę układa się w systemie pływającym lub na klej na wypoziomowanej posadzce. Winyl jest łatwy do docięcia, nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych i świetnie wygląda nawet po wielu latach użytkowania.