fbpx

Ciemna podłoga w salonie dla odważnych

Choć drewniana podłoga w ciepłej tonacji to rozwiązanie ponadczasowe, coraz większą popularnością cieszą się również te bardziej nieszablonowe deski o ciemnym wybarwieniu. Eleganckie, łączące oryginalność i głębie koloru, stają się podstawą wielu nowoczesnych projektów wnętrz. Ciemna podłoga z drewna w salonie jest propozycją dla osób, które lubią wyszukane formy. Tworząc atrakcyjny kontrast z jasnymi ścianami lub meblami, wprowadza do wnętrza równowagę pod względem kolorów. Jednocześnie drewniane deski w ciemnej barwie zachwycają wytwornością i przyciągają wzrok każdego gościa.

Ciemna podłoga w salonie aranżacje w modnym stylu

Oprócz elegancji i oryginalności ciemna podłoga w salonie wykonana z drewna wyróżnia się uniwersalnością pod względem dopasowania do stylów aranżacyjnych. Jej wyrazisty wygląd będzie świetnie współgrał z designem najmodniejszych wnętrz. Drewniana, ciemna podłoga w salonie pasuje do stylu:

  • prowansalskiego, gdzie jej połączenie z efektownymi dekorami mebli tworzy stylowe, a jednocześnie przytulne wnętrze;
  • industrialnego, w którym prezentuje się bardzo atrakcyjnie w połączeniu z ceglaną ścianą i prostym wzornictwem mebli;
  • kolonialnego, ze względu na to, że takie tonacje kolorystyczne najlepiej odzwierciedlają jego egzotyczny charakter;
  • rustykalnego, w doskonały sposób wyrażając ciepłą, swojską atmosferę wnętrz utrzymanych w takiej estetyce.

Ciemna podłoga w salonie – jakie meble będą najlepsze?

Jasne drewno pasuje do większości mebli, natomiast ciemna podłoga w salonie wymaga lepszego wyważenia kolorów. W urządzaniu takich wnętrz należy pamiętać o umiarze. Ciemna podłoga w salonie w połączeniu z podobną barwą mebli sprawdzi się w przypadku przestronnych pomieszczeń, w których postawiono na jasne ściany lub dekoracje. Warto połączyć ją także z bielą lub jasnym odcieniem brązu. Meble w takiej barwie przełamują intensywny kolor podłogi, co pozwala stworzyć przytulną, dobrze przemyślaną aranżację. Modny duet z ciemnymi deskami stworzą szare narożniki i kanapy. Te stonowane kolory pozwalają uzyskać w salonie przyjemną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Aby nieco ożywić aranżację z ciemną podłogą, wystarczy wykorzystać kolorowy detal – może to być czerwona, oryginalna komoda czy pomarańczowy mebel wypoczynkowy.

Drewniane deski na ciemną podłogę w salonie marki Barlinek

Wśród wielu propozycji kolorystycznych Deski Barlineckiej można wyróżnić takie wybarwienia, które idealnie nadają się na ciemną podłogę w salonie. Różnią się one intensywnością odcieni i zarysu usłojenia, jednak każda z nich podkreśli największe atuty takiego wnętrza, stając się jego największą ozdobą.

  • Dąb Affogato Grande – szczotkowana, fazowana deska w czekoladowej barwie z delikatnym wzorem słojów i sęków.
  • Jesion Coffee Grande – szczotkowana deska w niejednolitym, ciemnobrązowym odcieniu i z mocno zaakcentowanym rysunkiem usłojenia.
  • Dąb Marsala Grande – szczotkowana, fazowana deska w odcieniu ciemnego brązu z jaśniejszymi detalami i widocznym, choć subtelnym usłojeniem.
  • Jesion Coffee Molti – szczotkowana deska w barwie ciemnego brązu o zróżnicowanej tonacji i z wyrazistym układem słojów.
  • Dąb Affogato Molti – szczotkowana deska łącząca ciemne i jaśniejsze odcienie brązu z delikatnym wzorem usłojenia.
  • Dąb Marsala Multiplo – szczotkowana deska w kolorze intensywnego, ciemnego brązu z dyskretną linią słojów i sęków.
#

#Zainspiruj się

sie 25

Panele winylowe Sunny Florence

Stolica Toskanii, to skąpany w złocistych promieniach słońca klejnot włoskiego renesansu. Czaruje swoją malowniczością, zabytkami i barwną historią. Podłoga w jej odcieniach z pewnością wzbogaci także Twoje wnętrze.
Czytaj więcej