fbpx

Deska rustykalna

Podłogi z naturalnych desek są bardzo popularne. Coraz więcej osób chce cieszyć się we wnętrzach pięknem naturalnego drewna, pokrytego efektownym rysunkiem słojów, sękami i innymi cechami naturalnego drewna. W ofercie Barlinka znajdują się stylizowane deski rustykalne pod ułożeniu wyglądają jak lite podłogi.

Deski rustykalne z Barlinka wykończone są naturalnym dębowym drewnem, którego piękno zostało podkreślone poprzez szczotkowanie i fazowanie. Mają one dużą ilość sęków, przebarwień, różną kolorystykę, które pełnią funkcję dekoracyjną. Podłogi rustykalne dostępne są w wersji olejowanej lub lakierowanej.

Trójwarstwowa budowa drewnianej deski barlineckiej zapewnia jej dużą stabilność wymiarową. Rustykalny rysunek na warstwie wierzchniej zapewnia niepowtarzalny wygląd podłogi. Odpowiednia pielęgnacja rustykalnej podłogi  sprawi, że będą pięknie wyglądały przez wiele lat.

PODŁOGA RUSTYKALNA WE WNĘTRZACH RÓŻNYCH STYLACH
  • Retro – Aranżacje w tym stylu są pełne wysmakowanych dodatków. Deski warstwowe dąb rustykalny dodadzą wnętrzu charakteru. Stylizowane deski pięknie wyglądają w przestronnych pomieszczeniach. Wyraźny rysunek drewna i jego faktura bujdą przytulny, intrygujący klimat.
  • Country – rustykalne deski są znakiem rozpoznawczym wiejskich domów. Ważne, aby były ciepłe i miały widoczną strukturę drewna. Ich naturalność świetnie podkreśli szczotkowanie. Do wiejskich wnętrz należy wybierać przede wszystkim podłogi rustykalne w neutralnych odcieniach.
  • Vintage – Stylizowane podłogi w ciekawych barwach stają się świetnym tłem do wyeksponowania oryginalnych mebli. Usłojenie i sęki widoczne na rustykalnych deskach same w sobie są wyjątkową ozdobą aranżacji. Co więcej, dzięki nim można łatwo zaznaczyć kontrast pomiędzy tym, co stare i tym, co nowe.
  • Industrialny – Drewniana deska podłogowa rustykalna jest bardzo ważnym elementem, podkreślającym przemysłowy charakter aranżacji. Podłoga powinna wyglądać na zrobioną z litych desek. Dobrze, jeśli będzie widać na niej ślady minionych lat – liczne sęki i przetarcia.
DESKI RUSTYKALNE Z KOLEKCJI PURE VINTAGE

Projektanci Barlinka stworzyli specjalną kolekcję przygotowaną z myślą osobach szukających pięknych, rustykalnych desek. Doskonale odwzorowują one piękno naturalnego, litego drewna, włącznie z jego efektownym rysunkiem oraz drobnymi uszkodzeniami i niedoskonałościami. Podłogi z kolekcji Pure Vintage staną się doskonałą ozdobą loftów, luksusowych mieszkań w kamienicach i minimalistycznych apartamentach. Drewnianą podłogę dobrze jest wykończyć efektowną ramą z drewnianych listew przypodłogowych. Można zrobić ją z drewna w tym samym kolorze co deski lub zdecydować się na kontrastujące zestawienie (np. gdy deska podłogowa dąb rustic jest łączona z białymi listwami cokołowymi).

Deska rustykalna z kolekcji Pure Vintage stanowi doskonałe tło do wyeksponowania nowoczesnych mebli oraz stylowych sprzętów. Co więcej, faktura desek jest wyczuwalna w dotyku. Ponadto podłogi rustykalne są ciepłe i bardzo miło stąpa się po nich boso. Trzeba przy tym zaznaczyć, że podłogi rustykalne Pure Vintage mogą być z powodzeniem układane na elektrycznym i wodnym ogrzewaniu podłogowym.

PIELĘGNACJA DESKI PODŁOGOWEJ RUSTYKALNEJ

Olejowane i lakierowane deski rustykalne warto zabezpieczyć odpowiednimi środkami będącymi w ofercie Barlinka tuż po ułożeniu. Pozwoli to zachować piękno podłogi przez wiele, wiele lat.. Na co dzień podłogi rustykalne powinny być zmiatane lub odkurzane. Nie należy myć ich zbyt wilgotnym mopem ani zalewać wodą (!). Trudne do usunięcia plamy najlepiej zetrzeć wilgotną szmatką z Protektorem Komplet dla podłóg lakierowanych lub Magic Cleanerem dla podłóg olejowanych. Ważne, aby deski rustykalne były czyszczone właściwymi środkami pielęgnacyjnymi, które nie uszkodzą ich naturalnej struktury.