fbpx

PANELE WINYLOWE OPINIA

Planujesz położyć panele winylowe? Opinia ich użytkowników z pewnością ma dla Ciebie znaczenie. Wiemy coś o tym, jak panele winylowe sprawdzają się w praktyce. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy i dlaczego warto montować w domu panele podłogowe winylowe.

panele winylowe opinia
CO TO JEST PANEL WINYLOWY?

To nowoczesna podłoga zrobiona z kilku warstw winylu. Składa się z trwałego rdzenia, dzięki któremu jest odporna na uszkodzenia i odkształcenia. Każdy panel winylowy ma też miękką powłokę z nadrukiem i fakturą, która do złudzenia przypomina materiał, który imituje. Może być to m.in. drewno, kamień czy ceramika, a nawet płytki z fugą. Każdy wariant nadruku zachowuje te same właściwości, co wszystkie panele LVT. Opinia na temat wyglądu podłóg winylowych jest bardzo korzystna. Ich użytkownicy mówią o tym, że na pierwszy rzut oka trudno odróżnić je od prawdziwego kamienia czy drewna.

W JAKICH POMIESZCZENIACH SPRAWDZĄ SIĘ PANELE WINYLOWE?

Opinie użytkowników często wskazują na praktyczne aspekty winylu. Panele LVT nie nasiąkają wodą i są łatwe do utrzymania w czystości. Dzięki temu można zastosować je wszędzie tam, gdzie podłoga jest narażona na wpływ wilgoci, np. w łazience czy w strefie mokrej w kuchni. Dzięki temu można wprowadzić do aranżacji wysokiej jakości imitację drewnianej podłogi. Panele winylowe dostępne są w przeróżnych wybarwieniach. Bez trudu dostosujesz je więc do wystroju każdego pomieszczenia. Warto zaznaczyć, że często na jeden panel winylowy nadrukowany jest wzór przedstawiający szereg desek parkietu w odpowiednim układzie albo płytki z gotową fugą, co znacznie ułatwia układanie podłogi.

panele winylowe opinia
PANELE LVT – OPINIE O MONTAŻU

Ogromną zaletą paneli LVT jest łatwy montaż. Panel winylowy można kłaść na wypoziomowanej posadzce. Pod spód dobrze zastosować odpowiedni podkład. Podłogi LVT instaluje się w systemach na klej lub w systemie pływającym – każdy panel winylowy wyposażony jest w specjalne zatrzaski. Czy trudno montować podłogi winylowe? Opinie większości użytkowników wskazują na to, że nie jest to zbyt wymagające. Winyl jest lekki i łatwe do docięcia. Dlatego winylowe panele zainstaluje każdy, kto ma umiejętności w zakresie majsterkowania. Oczywiście, jeśli nie czujesz się pewnie, zdecyduj się na usługi sprawdzonej ekipy montującej panele LVT. Opinie o fachowcach znajdziesz w sieci. Warto przy tym zaznaczyć, że panel LVT to dobre rozwiązanie w przypadku podłóg z ogrzewaniem wodnym. Winyl dobrze przewodzi ciepło i jest odporny na zawilgocenie.