fbpx

PANELE WINYLOWE – CENA PODŁÓG

Ile kosztują panele winylowe? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć? Jeśli chodzi o panele LVT, cena może różnić się bardzo mocno. Wszystko zależy od jakości winylowych paneli, ich wzoru i kształtu czy na przykład metody montażu oraz samych kosztów położenia podłogi LVT. Ale czy warto kupować najtańsze panele winylowe?

panele winylowe cena
PANELE WINYLOWE – DOSKONAŁA ALTERNATYWA DLA PODŁÓG DREWNIANYCH

Od podłóg drewnianych odróżnia panele winylowe LVT cena. Koszty parkietów drewnianych mogą być nawet kilkakrotnie wyższe, co w wielu przypadkach czyni panele winylowe tańszą opcją. Panel winylowy nie wymaga też tak starannej konserwacji jak podłoga drewniana. Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości powinien wyglądać doskonale przez wiele lat. Tymczasem podłoga drewniana wymaga regularnej konserwacji, w przypadku uszkodzenia trudniej ją też naprawić. Winylowe panele mogą doskonale imitować elegancki parkiet w jodełkę, a jednocześnie są odporne na wodę. Jeśli więc twoim marzeniem była drewniana podłoga w łazience, podłoga LVT będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Ponadto winylowe panele lepiej niż drewno przewodzą ciepło – ogrzewanie podłogowe będzie więc wydajniejsze.

PANEL WINYLOWY – JAKIE SĄ JEGO ZALETY?

Panele LVT to bardzo nowoczesny materiał na podłogę. Wykorzystanie ich niesie ze sobą szereg zalet, których nie mają tradycyjne podłogi drewniane, panele laminowane czy gres. Przede wszystkim panele winylowe zapewniają komfort chodzenia – są miękkie i ciepłe w dotyku, dlatego idealnie sprawdzą się w domach miłośników poruszania się na boso. W pomieszczeniach wyłożonych winylowymi panelami jest też po prostu ciszej, gdyż takie podłogi tłumią kroki. Ponadto panele LVT łatwo utrzymać w czystości, są też trwałe i odporne na uszkodzenia. Są także bardzo estetyczne. Co jeszcze wyróżnia panele winylowe? Cena, która zachęca do kupna.

panele winylowe cena
 CZY WARTO KUPOWAĆ NAJTAŃSZE PODŁOGI WINYLOWE?

Cena paneli podłogowych LVT może wynosić od kilkudziesięciu do około 300 złotych. Czym różnią się tańsze panele winylowe od droższych? Podstawową różnicą jest trwałość. Te najtańsze panele mogą okazać się o wiele mniej odporne i wytrzymałe na rozmaite uszkodzenia. Mogą się też wycierać pod wpływem intensywnego użytkowania. Niektóre z najtańszych paneli winylowych nie nadadzą się też do pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia, gdyż mogą nie być do końca wodoodporne. Dlatego gdy chodzi o panele LVT, cena wiąże się z ich jakością.