fbpx

Nowoczesne podłogi

Śledząc najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, łatwo zauważyć, że pomimo upływu lat, naturalne materiały wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nowoczesne wnętrza mają nie tylko pięknie wyglądać, ale również tworzyć przyjazną dla domowników przestrzeń. Drewno, czyli szlachetny surowiec o pochodzeniu naturalnym doskonale spełnia te założenia, szczególnie jako materiał wykończeniowy podłogi. Będzie ona znakomitą bazą do stworzenia modnej aranżacji.

NOWOCZESNE PODŁOGI Z DREWNA JAKO PONADCZASOWY TREND

Drewno ma wiele właściwości, dzięki którym perfekcyjnie odnajduje się w roli materiału idealnego na nowoczesną podłogę, począwszy od walorów wizualnych, po doskonałe parametry pod względem trwałości. Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesną podłogę z drewna?

  • Drewno ociepla wnętrze i tworzy przytulną aranżację, dbając o komfortowe warunki do wypoczynku.
  • Drewniana podłoga jest trwała i ponadczasowa, pasuje do nierzadko całkiem odmiennych stylów wnętrzarskich.
  • Naturalne drewno korzystnie wpływa na samopoczucie domowników – tworzy sprzyjający mikroklimat i jest przyjazne dla alergików.
  • Wyraźny rysunek słojów i sęków na drewnianych deskach pozwala poczuć bliskość natury we wnętrzu.
  • Szeroki wybór wybarwień drewna sprawia, że z łatwością można dopasować odcień do każdej nowoczesnej aranżacji.
NOWOCZESNE PODŁOGI DREWNIANE – WAŻNY JEST GATUNEK

Wśród nowoczesnych podłóg z drewna dużą popularnością cieszy się gatunek dębu i jesionu. Pierwszy z nich wygląda luksusowo, a jednocześnie jest materiałem na lata. Do odświeżenia jego powierzchni wystarcza proces szlifowania i ponowne nałożenie zabezpieczającej warstwy lakieru lub oleju. Deski dębowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru, dlatego łatwo dopasować je do różnych projektów wnętrz. Nowoczesna podłoga z jesionu jest ceniona szczególnie ze względu na jej charakter dekoracyjny. Deski z widocznym zarysem usłojenia mienią się różnorodnymi odcieniami, co ostatecznie tworzy intrygujący efekt wizualny we wnętrzu.

NOWOCZESNE PODŁOGI DREWNIANE A KOLOR

Propozycją, która sprawdzi się praktycznie w każdym nowoczesnym wnętrzu, jest drewno w naturalnym wybarwieniu. Beż i brąz świetnie współgrają z wieloma barwami pozostałych elementów wnętrz – od bieli i pasteli, po popiel i ciemniejsze odcienie. Modne wnętrza lubią jednak odważne detale. W nowoczesnej aranżacji, która ma zachwycać, warto wykorzystać podłogę z bielonego drewna lub egzotyczne gatunki surowca. Jasne deski wprowadzą do wystroju nutę elegancji i świeżości. Egzotyczne drewno na podłodze prezentuje się luksusowo, pozwalając stworzyć dzięki temu ciepłą, urokliwą i pełną wdzięku aranżację.

NOWOCZESNE PODŁOGI Z DESKI BARLINECKIEJ

Inspirowana nowoczesnym wzornictwem Deska Barlinecka jest dostępna w wielu wariantach.

  • Ciepłe wybarwienie, które zachwyca widocznym wzorem słojów i sęków to m.in. Dąb Raisins Medio, Dąb Madeira Grande, Dąb Cheer czy Jesion Saimaa Molti.
  • Deski bielone, idealne do podkreślenia modnego charakteru wnętrza występują w barwie Dąb Cappuccino Jodła Klasyczna, Dąb White Truffle Grande, Dąb Gentle oraz Jesion Lemon Sorbet Grande.
  • Drewno egzotyczne do nieszablonowych wnętrz polecane jest w wybarwieniu Sapella Uluru Molti, Jatobe Titicaca Molti i Merbau Komodo Molti.

Zaletą Deski Barlineckiej jest nie tylko jej modny wygląd, ale również możliwość montażu na ogrzewaniu podłogowym zarówno wodnym jak i elektrycznym. To cecha niezwykle ważna w przypadku nowoczesnego budownictwa, w którym system ten staje się już standardowym rozwiązaniem.