fbpx

PANELE WINYLOWE Z FUGĄ

Panele winylowe z fugą są równie praktyczne co płytki, a przy tym pozwalają cieszyć się pięknem drewna. Ich bazą jest twardy rdzeń, który zapewnia im wysoką wytrzymałość. Panele winylowe z V-fugą są łatwe w montażu i bardzo wytrzymałe. Dzięki nim możesz przez długie lata cieszyć się z pięknej podłogi wybarwionej tak, jak prawdziwe drewno. Przeczytaj więcej o praktycznych podłogach LVT.

panele winylowe z fugą
CZYM SĄ PANELE WINYLOWE Z V-FUGĄ?

Panele winylowe z fugą są powszechnie dostępne w sprzedaży. Nie każdy jednak zna ich nazwę: „panele winylowe z v-fugą”. Są to panele LVT, po których ułożeniu powstaje wzór z fugą. Jak to się dzieje? Każdy z paneli winylowych z V-fugą ma wyfrezowane krawędzie, które po ułożeniu dają odpowiedni efekt. Co ważne, panel może mieć ścięte dwa lub cztery brzegi. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i w żaden sposób nie obniża walorów paneli. Świetnie sprawdza się w przypadku podłóg LVT imitujących prawdziwe, drewniane deski. Panele winylowe z V-fugą występują w różnych wybarwieniach, a także w wersji rustykalnej.

PANELE WINYLOWE Z FUGĄ, A KLASYCZNE DESKI DREWNIANE

Panele winylowe z V-fugą bardzo dokładnie do siebie przylegają. Dzięki temu między poszczególnymi elementami podłogi nie powstają szpary, które mogłyby obniżać jej funkcjonalność. Czym różnią się panele winylowe z fugą od klasycznych desek? Przede wszystkim są odporne na wilgoć i wodę. Oznacza to, że można myć je mopem, a także montować w łazience czy kuchni. Co więcej, panele winylowe z V-fugą to świetny wybór w przypadku ogrzewania podłogowego. Winyl dobrze przewodzi ciepło. Do tego jest bardzo przyjemny w dotyku, przez co miło stąpa się po nim nawet bez skarpet. Czy panele winylowe są wytrzymałe? Tak, LVT będzie służyło przez długie lata. Panele winylowe z fugą, w przeciwieństwie do prawdziwego drewna, nie wymagają olejowania ani lakierowania – wystarczy je po prostu myć i odkurzać. Dzięki twardemu mineralnemu rdzeniowi są także bardzo odporne na uszkodzenia.

panele winylowe z fugą
MONTAŻ PANELI WINYLOWYCH Z FUGĄ

Jak przebiega montaż paneli winylowych z V-fugą? Niczym nie różni się on od układania klasycznej podłogi LVT. Panele winylowe z fugą są lekkie i łatwe do docinania. Instaluje się je na równym podłożu – dobrze, aby było one pokryte specjalnym podkładem. Panele winylowe z V-fugą mogą być instalowane w systemie pływającym (każdy z paneli ma specjalne zamki) lub na klej. Wiele osób wykorzystuje je również do dekoracji ścian. Z ułożeniem paneli winylowych z V-fugą powinien poradzić sobie każdy sympatyk majsterkowania. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, by samodzielnie przeprowadzić montaż, bez trudu znajdziesz ekipę, która wykończy Twoją podłogę.