fbpx

PODŁOGA DO POKOJU DZIECIĘCEGO

Wszyscy rodzice urządzając pokój dla malucha stają przed dylematem: jaka podłoga do pokoju dziecięcego będzie najlepsza? Wybór zwykle zawęża się do: wykładziny, parkietu, paneli lub drewnianych desek. Najlepszym wyborem wśród nich będzie naturalne drewno, które jest piękne, dobrze chroni przez zimnem i tworzy zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach. Drewniane deski podłogowe to również świetny wybór do wnętrz, w których będą przebywali alergicy.

DREWNIANA PODŁOGA W POKOJU DZIECKA

Kilkulatek w ciągu dnia wiele godzin spędza na podłodze. To tam biega, buduje z klocków, jeździ samochodami i robi fikołki. Co na podłogę do pokoju dziecięcego? Naturalne drewno. Taka podłoga buduje we wnętrzu przyjazny, przytulny nastrój. Do tego jest ciepła, ponieważ drewno doskonale chroni przed zimnem. Co więcej, drewniana podłoga w pokoju dziecięcym może pełnić rolę izolatora akustycznego. Wystarczy, aby pod deskami znalazła się warstwa materiału izolacyjnego. Dzięki temu dzieci będą mogły skakać do woli i nawet w bloku nie będą przeszkadzały sąsiadom.

DREWNO DLA ALERGIKÓW

Podłoga wykonana z materiałów sztucznych ma właściwości elektrostatyczne, przez co gromadzi zanieczyszczenia. Naturalne deski podłogowe, w przeciwieństwie do niej, nie przyciągają kurzu ani roztoczy, przez co świetnie nadają się dla alergików. Deska Barlinecka jest zrobiona w 100% z drewna. Dzięki temu prezentuje się naturalnie i przyjemnie pachnie. Niewiele osób wie jednak o tym, że drewniana podłoga jonizuje powietrze. Tym samym buduje korzystny mikroklimat w pomieszczeniu i pozytywnie oddziałuje na zdrowie domowników.

DREWNIANA PODŁOGA W POKOJU DZIECKA – PIELĘGNACJA I RENOWACJA

Naturalna podłoga w pokoju dziecka jest łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy ją po prostu odkurzyć. Trudniejsze zabrudzenia można przetrzeć wilgotną szmatką. Podłogę w pokoju dziecka warto zaimpregnować, tak by zyskała dodatkową ochronę przed wilgocią. Odpowiedni preparat zatrzyma na powierzchni podłogi płyny, które może wylać na nią młody człowiek. Do konserwacji desek podłogowych najlepiej wykorzystać preparat polecany przez producenta. Kolejną zaletą drewnianej podłogi w pokoju dziecka jest jej łatwa renowacja. Przez lata intensywnego użytkowania deski mogą się porysować i stracić swój blask. Na szczęście łatwo można je odnowić. W tym celu wystarczy odświeżyć podłogę odpowiednim środkiem przeznaczonym do renowacji. Jeśli deska jest bardzo zniszczona, można ją zeszlifować i na nowo pokryć olejem lub lakierem UV.