fbpx

PANELE WINYLOWE CIEMNE

Marzysz o ciepłej podłodze? Stąpanie po winylowych panelach jest bardzo przyjemne, nawet jeśli chodzisz na boso. Materiał wydaje się miękki, a do tego jest bardzo wytrzymały. Ciemne panele winylowe dostępne są w wariantach imitujących różne materiały. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do swoich potrzeb aranżacyjnych.

panele winylowe ciemne
PANELE WINYLOWE – CIEMNE ODCIENIE DO KLASYCZNYCH I NOWOCZESNYCH ARANŻACJI

 Podłoga winylowa sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wszystko dlatego, że panele LVT do złudzenia imitują drewno, ceramikę i kamień. Panele wykonane są z kilku warstw winylu, wśród których warto wymienić m.in. twardy rdzeń i miękką powierzchnię wierzchnią z nadrukiem. Panele winylowe to idealny wybór do klasycznych i nowoczesnych aranżacji. Bez problemu dobierzesz je zarówno do wnętrza w klimacie retro, jak i loftowego mieszkania. Dzięki nim łatwo możesz uzyskać podłogę wyglądem zbliżoną do drewnianych desek, ciemnego parkietu albo kamienia. Co więcej, na rynku dostępne są także panele winylowe ciemne z fugą.

panele winylowe ciemne
CIEMNE PANELE WINYLOWE – STYL I FUNKCJONALNOŚĆ

 Panele winylowe w ciemnych kolorach cieszą się coraz większą popularnością. W przeciwieństwie do desek drewnianych łatwo utrzymać je w czystości. Na ciemnych kolorach widać zabrudzenia, które w przypadku paneli winylowych można zwyczajnie umyć mopem lub szmatką. Co ważne, LVT nie nasiąka i nie wilgotnieje, dzięki czemu jego czyszczenie jest bezpieczne. Dodatkową zaletą paneli winylowych jest wysoka wytrzymałość i odporność na ścieranie. Podłoga będzie z powodzeniem służyła przez długie lata. Jeśli jednak zdarzy się, że na jej powierzchni powstaną jakieś niedoskonałości, łatwo je naprawisz, używając do tego specjalnych produktów dostępnych w sklepach. Ile kosztują ciemne panele winylowe? Ich ceny kształtują się w zakresie od kilkudziesięciu do nawet 300 zł za m2. Warto zaznaczyć, że to nieco mniej niż w przypadku podłogi z prawdziwego drewna.

JAK MONTOWAĆ PANELE WINYLOWE?

 Ciemne panele LVT dostępne są w wielu odcieniach. Ich wierzchnia warstwa ma nadruk, który swoim wybarwieniem oraz strukturą do złudzenia przypomina drewno, ceramikę lub kamień. Gołym okiem bardzo trudno odróżnić go od oryginału. Warto zaznaczyć, że podłogi LVT są bardzo łatwe w montażu. Instaluje się je na wypoziomowanej wylewce i odpowiednim podkładzie. Montaż przebiega szybko i sprawnie, a panele są lekkie i wyposażone w specjalny system, który umożliwia ich szybkie układanie. Ich dodatkową zaletą jest dobra izolacyjność. Panele winylowe układane na ogrzewaniu podłogowym dobrze przepuszczają ciepło, a przy tym są odporne na negatywny wpływ temperatury. Dzięki temu jest to rozwiązanie na lata.