fbpx

Wysokie listwy przypodłogowe

Wysokie listwy przypodłogowe cieszą się coraz większą popularnością. Stanowią efektowną ozdobę pomieszczenia i nadają się zwłaszcza do przestronnych wnętrz. Listwy przypodłogowe wysokie dostępne w ofercie Barlinka zrobione są w 100% z drewna iglastego, które jest malowane, foliowane lub pokryte naturalnym fornirem. Do nowoczesnych wnętrz szczególnie polecamy wysokie listwy przypodłogowe w kolorze białym. Wśród tych w barwach naturalnego drewna można wybierać spośród wielu motywów, takich jak m.in.: Dąb Touch, Dąb Sense, Dąb Harmony, Buk, Jesion oraz Jatoba. Wszystkie wysokie listwy przypodłogowe dostępne są w długości 2200 mm oraz w wysokości 90 mm i 95 mm.

wysokie-listwy-przypodlogowe

Listwy przypodłogowe wysokie świetnie wyglądają zwłaszcza w jasnych wnętrzach. Staną się doskonałym uzupełnieniem aranżacji w stylu angielskim lub skandynawskim. Dobrze prezentują się również w loftach. W aranżacjach wysoka listwa przypodłogowa powinna być dopasowana kolorem do barwy Deski Barlineckiej. We wnętrzach często spotyka się również rozwiązanie, w którym deski w kolorze drewna zostają zamknięte ramą utworzoną z białych listew przypodłogowych.

Wysoka listwa przypodłogowa jest nie tylko piękna, ale i praktyczna. Dzięki odpowiedniej wysokości dobrze maskuje szczeliny dylatacyjne, czyli przerwy, które są widoczne pomiędzy podłogą a ścianą. Dodatkowo listwy przypodłogowe wysokie z Barlinka ułatwiają zasłonięcie przewodów telefonicznych oraz antenowych. Wszystko dlatego, że mają frezowany rowek, w którym można przeprowadzić przewody instalacyjne.

Listwa przypodłogowa wysoka jest łatwa w montażu. Można zainstalować ją w kilku prostych krokach. Pierwszym krokiem jest przykręcenie do ściany klipsów przyściennych oferowanych przez producenta, a następnie zamocować na nich wysokie listwy przypodłogowe.

Co ważne, można je łatwo przyciąć do wymaganych wymiarów oraz uzyskać fragmenty, pozwalające na efektowne wykończenie miejsc łączenia z futrynami drzwiowymi.