fbpx

PANELE WINYLOWE SZARE

Szare panele winylowe to produkt często poszukiwany w salonach podłóg. Wszystko dlatego, że świetnie pasują do nowoczesnych aranżacji. Podłoga w delikatnej, ciemnej tonacji jest bardzo praktyczna – nie widać na niej zabrudzeń, a do tego dobrze pasuje do różnego rodzaju mebli. Świetnie komponuje się choćby z modną bielą. Szare panele winylowe są nie tylko ładne, ale i niezwykle praktyczne. Zobacz, co warto o nich wiedzieć.

panele winylowe szare
SZARE PANELE WINYLOWE – Z CZYM JE ŁĄCZYĆ?

Szara podłoga świetnie wygląda w ramie z białych listew przypodłogowych. W tej wersji zwykle wykorzystywana jest we wnętrzach w klimacie skandynawskim. Szare panele podłogowe pojawiają się również w klasycznych aranżacjach, gdzie zwykle dopełniane są szarymi listwami przypodłogowymi. Czy wszystkie szare panele winylowe są do siebie podobne? Nie, na rynku można dostać je w dziesiątkach wzorów. Bardzo dużą popularnością cieszą się panele winylowe szare imitujące drewno. Ich wybarwienie może imitować deski jednolamelowe, dwulamelowe lub trzylamelowe. Wybór jest naprawdę duży. Co więcej, szare podłogi winylowe mogą także przypominać kamień albo płytki z fugą.

panele winylowe szare
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PANELE WINYLOWE SZARE?

Panele winylowe prezentują się równie efektownie, co drewno czy kamień, a przy tym są dużo łatwiejsze od utrzymania w czystości. Ich ogromną zaletą jest to, że nie nasiąkają wodą. Dzięki temu można myć je mokrą szmatką lub mopem. Co więcej, panele winylowe, tak jak płytki, nadają się do instalowania w łazience albo w kuchni w strefie mokrej. To, co różni je od glazury, to ciepła struktura, po której miło stąpa się nawet na boso. Co więcej, winyl dobrze przewodzi ciepło i nadaje się do układania na ogrzewaniu podłogowym. Warto zaznaczyć, że szare panele winylowe prezentują się doskonale przez długie lata – nie blakną pod wpływem promieni UV i są bardzo odporne na uszkodzenia. Ich sercem jest twardy rdzeń, który zapewnia im bardzo wysoką wytrzymałość. A co jeśli dojście do uszkodzenia LVT? Ewentualne uszczerbki można łatwo uzupełnić dzięki profesjonalnym środkom do renowacji podłóg winylowych, które można nabyć w specjalistycznych sklepach.

JAK UKŁADAĆ PANELE LVT?

Szare panele winylowe są łatwe w montażu. Układa się je na wypoziomowanej podłodze – może być to równa wylewka lub płyty OSB. Pod panele warto podłożyć specjalny podkład. Podobnie do klasycznych paneli, panele LVT można instalować w systemie na klej lub pływającym. Szare panele winylowe są lekkie i łatwe do docięcia. Co więcej, każdy z nich wyposażony jest w specjalne zamki, dzięki czemu można łatwo i szybko ułożyć całą podłogę. Panele można użytkować tuż po ich montażu.