fbpx

Panele winylowe LVT – ciepłe i trwałe podłogi w twoim domu

Czy znasz panele LVT? To stosunkowo nowy produkt na polskim rynku, który cieszy się coraz większą popularnością. Panele winylowe świetnie wyglądają i są bardzo trwałe. Mogą imitować różne rodzaje podłogi, dzięki czemu pasują dobrze do wnętrz o każdym charakterze. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej o charakterystyce paneli LVT.

panele winylowe lvt
 PANELE WINYLOWE LVT – BOGACTWO WZORÓW I KOLORÓW

Panele LVT składają się z kilku warstw winylu. W ich wnętrzu znajduje się twardy rdzeń, który zapewnia im wytrzymałość. Bardzo istotna jest również wierzchnia warstwa, która jest ciepła i miła w dotyku. To na niej znajduje się nadruk, sprawiający, że panele winylowe LVT imitują podłogę o konkretnym charakterze. Panele LVT mogą być wybarwione na wzór podłogi drewnianej. Klienci mogą wybierać zarówno wśród klasycznych dużych desek, jak i podłóg jedno-, dwu- i trójlamelowych. Co więcej, dostępne są nawet panele LVT w jodełkę francuską lub jodełkę klasyczną, których układanie jest proste i szybkie – na jednym panelu znajduje się rysunek wielu klepek. Jednak wybarwienie winylowych podłóg to nie tylko drewno. Panele winylowe LVT mogą być drukowane również we wzór płytek (razem z fugą) czy posadzki z kamienia.

PANELE LVT – CENA, KTÓRĄ WARTO ZAPŁACIĆ

 Ile kosztują panele LVT? Cena plasuje się gdzieś pomiędzy klasycznymi panelami, a podłogą z naturalnego drewna. Przedział jest dość szeroki. W przypadku najdroższych paneli LVT, cena może sięgać nawet 300 zł za m2, natomiast najtańsze modele można kupić już za nawet za 70 zł za m2. Ogromną zaletą paneli winylowych LVT jest ich trwałość. Podłogi wykonane z tworzywa nie nasiąkają wodą, a do tego są odporne na działanie wilgoci. Dzięki temu można instalować je nawet w kuchni i łazience, a ich codzienna pielęgnacja umożliwia mycie mopem. Dzięki temu zabrudzenia znikają bardzo szybko, a podłoga z paneli LVT dobrze sprawdza się nawet w ciągach komunikacyjnych i miejscach użyteczności publicznej.

panele winylowe lvt
PANELE WINYLOWE LVT – OPINIA UŻYTKOWNIKÓW

Dlaczego coraz częściej słychać o podłogach LVT? Opinia użytkowników, którzy korzystają z winylowych podłóg jest bardzo przychylna i zachęca do inwestycji kolejne osoby. Panele winylowe LVT są nie tylko trwałe i miłe w dotyku, ale również łatwe w montażu. Instaluje się je na wypoziomowanej posadzce. Wystarczy na niej ułożyć podkład oraz panele winylowe LVT. Praca jest łatwa i stosunkowo szybka. Co jeszcze warto wiedzieć o panelach LVT? W opiniach użytkowników bardzo często pojawia się temat montażu podłóg na ogrzewaniu podłogowym. Panele winylowe LVT dobrze przewodzą ciepło, a przy tym są odporne na wpływ wilgoci, dzięki czemu doskonale nadają się do instalacji na ogrzewaniu podłogowym.