fbpx

Podłoga Barlinek w Twoim wnętrzu   

Zobacz wizualizację

LISTWA DYLATACYJNA

Listwy dylatacyjne podłogowe to produkt wyróżniający się wysoką jakością i pięknym wykonaniem. Składają się w 100% z drewna iglastego, które jest malowane, foliowane lub pokryte naturalnym fornirem. W ofercie Barlinka dostępne są listwy dylatacyjne wykończone w różnych dekorach, m.in. w odcieniach dębu, buku oraz jesionu. Oferowane są w wersji lakierowanej lub olejowanej.

Drewniana podłoga w minimalny sposób zmienia swoje wymiary pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Z tego powodu przy układaniu Deski Barlineckiej w miejscach styku ze ścianą i innymi przeszkodami należy pamiętać o pozostawieniu minimum 10 mm szczeliny dylatacyjnej. Właśnie do ich zamaskowania służy listwa dylatacyjna. Pełni ona również funkcję estetyczną, tworząc efektowną ramę dla podłogi z drewnianych desek. Obecnie modnym trendem w aranżacji wnętrz są połączenia, w których białe listwy dylatacyjne podłogowe są zestawiane z podłogą w kolorze drewna. Kolejnym zadaniem listwy dylatacyjnej jest chronienie ścian przed zarysowaniem oraz zapobieganie przedostawaniu się kurzu pod powierzchnię drewnianych paneli.

 

Ważnym walorem listew dylatacyjnych firmy Barlinek jest łatwość montażu. Należy ją rozpocząć od przytwierdzenia do ściany klipsów przyściennych oferowanych przez producenta. Następnie wystarczy już tylko wcisnąć je w listwę dylatacyjną podłogową – ma ona w sobie niewielkie wyfrezowane rowki, które doskonale pasuje do klipsa. Warto przy tym zaznaczyć, że listwy dylatacyjne z Barlinka sprzedawane są w długościach 2200 mm. Można je jednak łatwo przyciąć do własnych potrzeb.