fbpx

Listwy cokołowe

Listwa cokołowa drewniana to sprawdzony sposób na efektowne wykończenie naturalnej podłogi. Rama z drewnianych listew cokołowych stanowi piękną oprawę dla naturalnych desek. Dzięki dużemu wyborowi kolorów i profili, listwy można łatwo dostosować do barwy desek. Wśród dostępnych kolorów można znaleźć listwy cokołowe białe malowane i foliowane oraz listwy cokołowe fornirowane naturalnym drewnem, które mogą być wykończone lakierem lub olejem. Oferowane są one w bardzo bogatej gamie kolorystycznej w różnych odcieniach drewna, m.in. buku, jesionu i dębu.

listwa-cokolowa

Ile kosztuje drewniana listwa cokołowa? Cena zależna jest od rodzaju wykończenia listwy, a także jej wysokości i profilu. Szczególną popularnością cieszą się listwy cokołowe białe, które podkreślają kontrast pomiędzy drewnianą podłogą i ścianą. Wszystkie listwy cokołowe w ofercie Barlinka dostępne są w długości 2200 mm. Ich wysokości mieszczą się w przedziałach od 40 mm do 90 mm, a szerokości od 16 mm do 20 mm.

Główną funkcją, jaką pełnią listwy cokołowe jest maskowanie szczelin dylatacyjnych, o których pozostawieniu należy pamiętać przy układaniu drewnianych desek podłogowych. Są one niezbędne do tego, aby mogło dochodzić do naturalnej pracy drewna. Co więcej, listwy cokołowe drewniane zapobiegają przedostawaniu się kurzu pod powierzchnię desek oraz chronią ściany przed uszkodzeniami, do których mogłoby dojść podczas porządków.

listwy cokołowe

Listwy cokołowe z Barlinka są łatwe w montażu. Instalacja polega na przytwierdzeniu do ścian klipsów przyściennych oferowanych przez firmę, które następnie należy wcisnąć w szczeliny wyfrezowane w listwie. Co ważne, listwy cokołowe można bez problemu dociąć do wymaganej długości.

Deski podłogowe oraz listwy cokołowe z Barlinka to inwestycja na lata. Odpowiednio pielęgnowane będą długo cieszyły oko. Bardzo ważne, aby Deska Barlinecka oraz inne elementy drewniane nie zostały namoczone dużą ilością wody.