fbpx

Jasne podłogi

Jasna podłoga drewniana to ponadczasowy trend w aranżacji wnętrz. Optycznie powiększa pomieszczenia, a także rozjaśnia je. Dobrze więc sprawdzi się nawet na niewielkim metrażu. Co więcej, dodaje aranżacji lekkości i jest pięknym tłem do wyeksponowania mebli i dodatków. Jasne podłogi dobrze wyglądają we wnętrzach: skandynawskich, prowansalskich, industrialnych, angielskich i francuskich. Jasna podłoga to także dobra baza do stworzenia nowoczesnej, funkcjonalnej aranżacji.

JASNA DREWNIANA PODŁOGA W WIELU ODSŁONACH

Czy jasna podłoga musi być nudna? Oczywiście, że nie. W ofercie Barlinka jasne deski mają naprawdę wiele odsłon. Warto zwrócić uwagę na ich urozmaiconą kolorystę. Można znaleźć wśród nich zarówno jasne podłogi bielone, jak i barwione deski w różnych odcieniach z warstwa użytkowa wykonana ze szlachetnych gatunków drzew liściastych. Ich powierzchnie urozmaica niepowtarzalne usłojenie oraz zróżnicowane natężenie cech drewna no. sęków. Deski produkowane są z warstwa użytkową jedno lub wielopasmową. Deski jednopasmowe po ułożeniu wyglądają jak deski lite, wykonane z jednego kawałka drewna. Deski wielopasmowe po montażu wyglądają jak tradycyjny parkiet.

JAKIE DRZWI DO JASNEJ PODŁOGI?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące aranżacji wnętrz, w których jest jasna podłoga. Jakie drzwi będą pasowały do subtelnej barwy desek? Pytanie nie jest bezzasadne. Na szczęście jasna podłoga jest uniwersalna i dobrze wygląda zarówno w połączeniach typu ciemne drzwi – jasna podłoga, jak i jasna podłoga – jasne drzwi. Warto przy tym zaznaczyć, że kolor drzwi nie powinien być dopasowywany tylko do podłogi. Ważne, aby przede wszystkim współgrał z barwą ścian oraz meblami znajdującymi się w pomieszczeniu. Barwę drzwi warto również dostosować do klimatu aranżacji, np. z jasną drewnianą podłogą w salonie w stylu angielskim najlepiej będą harmonizowały białe listwy podłogowe oraz białe drzwi, natomiast panel podłogowy jasny dąb w w kuchni w stylu wiejskim powinien zostać zestawiony z drzwiami z bielonego lub surowego drewna.

JAKIE MEBLE DO JASNEJ PODŁOGI?

Jasna podłoga w salonie jest uniwersalna i pozwala na łatwą zmianę charakteru aranżacji. Wystarczy zmienić kolor ścian i dodać nowe meble, by zasadniczo zmienić styl, w którym urządzone jest pomieszczenie. Bardzo efektownie prezentują się wnętrza w zestawieniach jasna podłoga – ciemne meble. Meble zostają wtedy wyeksponowane na tle desek w jasnych barwach i przyciągają wzrok. Podłogi z warstwa użytkowa z dębu podbarwiane na kolor biały, to także dobry sposób na optyczne zmniejszenie gabarytów ciężkich mebli. Jeśli ustawimy na niej duży biały stół lub obszerną jasną sofę, meble będą wydawały się lżejsze i mniejsze (ich gabaryty dodatkowo zamaskują jasne ściany).

JAKI KOLOR ŚCIAN DO JASNEJ PODŁOGI?

Wszystko zależy od efektu, który chcemy osiągnąć, wykorzystując w aranżacji jasną podłogę. Farby oraz tapety w bieli oraz innych delikatnych, pastelowych barwach optycznie powiększą wnętrze i nadadzą mu harmonii. Naturalny kolor ścian w połączeniu z jasną drewnianą deską stworzy przytulne, spokojne wnętrze, w którym można łatwo zregenerować siły. Jednak to nie koniec subtelnych aranżacji z jasną podłogą. Energetyczny i ożywczy klimat w pomieszczeniu można zbudować, łącząc bieloną deskę podłogową ze ścianami w chłodnym odcieniu, np. rozbielonym błękicie. Żółte, delikatne ściany natomiast w połączeniu z jasną podłogą z naturalnego drewna stworzą rozświetloną, przytulną aranżację.

Bardzo efektownie prezentują się również zestawienia delikatnej barwy desek i ciemnych ścian. Ciekawie wygląda choćby połączenie naturalnego jasnego drewna z brązowymi ścianami, które dobrze sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach. Dzięki jasnej podłodze wnętrze z ciemnymi ścianami nadal wydaje się przytulne i przestronne. Jasna podłoga drewniana interesująco prezentuje się także w połączeniu z różnymi odcieniami fioletu, szarości i niebieskiego. Takie zestawianie pozwala łatwo stworzyć stylową aranżacje o zdecydowanym charakterze.