fbpx

Deska podłogowa lakierowana

Deski podłogowe lakierowane cieszą się dużym uznaniem użytkowników. Są piękne i trwałe, a dodatkowo można je łatwo utrzymać w czystości. W kolekcjach Barlinka dostępne są podłogi lakierowane w różnych stylach, z jednym lub trzema pasmami drewnianych klepek na desce. Wszystkie są w 100% wykonane z drewna. Dwie dolne warstwy to konstrukcja krzyżowa z drzewa iglastego, a wierzchnia to drewno liściaste. Jeszcze na etapie produkcji pokrywane jest ono wysokiej jakości lakierem o różnym stopniu połysku. Dzięki temu podłoga może być użytkowana zaraz po ułożeniu bez konieczności podejmowania żadnych dodatkowych prac. Wszystkie deski podłogowe lakierowane i olejowane mogą być montowane na ogrzewaniu podłogowym.

DESKA PODŁOGOWA LAKIEROWANA – PIĘKNA I PRAKTYCZNA

Lakier do podłóg dodaje deskom smaku, uwidaczniając piękny rysunek drewna. W przypadku podłogi merbau nadaje jej dodatkowo złotawy połysk. Deski podłogowe lakierowane doskonale nadają się do ułożenia w pomieszczeniach mieszkalnych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Lakierowane panele podłogowe doskonale sprawdzają się w aranżacjach w różnych stylach. Szczególnie polecamy je do wnętrz o klasycznym lub nowoczesnym charakterze. Bez problemu można znaleźć również deski podłogowe lakierowane, do złudzenia przypominające te pokryte naturalnym olejem. Takie podłogi warto wybierać do aranżacji w rustykalnym i industrialnym stylu.

Deski podłogowe lakierowane są stosunkowo odporne na uszkodzenia. Mimo to, w ciągach komunikacyjnych oraz w wyniku intensywnej eksploatacji mogą utracić swój dawny blask. Dlatego bardzo ważna jest ich prawidłowa pielęgnacja oraz okresowe pokrywanie protektorami z oferty Barlinka.

PODŁOGA LAKIEROWANA CZY OLEJOWANA?
Chyba każda osoba wybierająca Deskę Barlinecką staje przed poważnym dylematem – podłoga olejowana czy lakierowana? Oba rozwiązania mają swoje plusy. Przede wszystkim deska podłogowa lakierowana jest łatwiejsza w użytkowaniu i nie wymaga zbyt częstej, specjalistycznej konserwacji. Deski pokryte są warstwą lakieru, który zapobiega wnikaniu kurzu w strukturę drewna. Są przez to również łatwiejsze do utrzymania w czystości i bardziej odporne na zabrudzenia. Niestety, podłogi lakierowane są dość podatne na zarysowanie i uszkodzenia. Nie można też wykonać ich miejscowej naprawy – jedynym rozwiązaniem jest renowacja całej powierzchni podłogi lub wymiana uszkodzonych, pojedynczych desek.

Podłogi olejowane zachowują najwyższą jakość tylko wtedy, gdy są regularnie pokrywane warstwą oleju, która je dodatkowo uszlachetnia. Dzięki temu pięknie wyglądają przez wiele lat i nie wymagają szlifowania. Co więcej, olej maskuje drobne niedoskonałości. Podłoga wykończona olejem to również nieco lepszy pomysł dla alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu.

DESKI PODŁOGOWE LAKIEROWANE W KOLEKCJACH BARLINKA
W ofercie Barlinka można znaleźć bardzo bogaty wybór desek podłogowych lakierowanych. Są one dostępne we wszystkich kolekcjach w szerokim wyborze wzorów i kolorów. Podłogi lakierowane mogą być wykończone na różne sposoby – na wysoki połysk, lakierem matowym, lakierem półmatowym oraz lakierem Professional. Podłogi mają zróżnicowaną ilość sęków oraz charakterystyczny rysunek drewna, który może być bardzo lub nieco mniej widoczny.

Podłogi lakierowane z Barlinka mogą być wykończone drewnem dębowym, bukowym, jesionowym, sapellą, jatobe lub merbau. Największą popularnością cieszy się deska podłogowa dębowa lakierowana, która jest nie tylko piękna, ale i uniwersalna oraz naprawdę wytrzymała.

RENOWACJA DESKI BARLINECKIEJ – JAKI LAKIER DO PODŁOGI?
Odnowienie podłogi lakierowanej polega na zeszlifowaniu zużytych warstw i nałożeniu nowej powłoki. Jest to działanie, które wymaga specjalistycznej wiedzy, więc warto zlecić je fachowcom. Do renowacji podłogi zawsze powinien być stosowany lakier do podłogi drewnianej.