fbpx

Szara podłoga

Szara podłoga jest chętnie wykorzystywana w aranżacjach klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Jej barwa prezentuje się nietuzinkowo i z pewnością wyróżnia się na tle desek w barwie drewna oraz tych malowanych na biało. Co ważne, szare deski podłogowe są uniwersalne i będą pasowały do pomieszczeń w różnych stylach (doskonale wpisują się w charakter vintage). Odpowiednie dodatki pozwolą stworzyć aranżacje o różnym charakterze. W zależności od dekoracji, wnętrza z szarą deską podłogową mogą być zarówno ciepłe, jak i chłodne.

SZARE DESKI PODŁOGOWE W OFERCIE BARLINKA

W ofercie Barlinka można znaleźć różne rodzaje szarych desek szczotkowanych. Dostępne są one w różnych wybarwieniach i wykończeniach. Są to m.in.:

  • Dąb Touch (kolekcja Senses) – Szerokie szare deski podłogowe pokryte matowym lakierem. Naturalny rysunek drewna podkreślony szczotkowaniem. Średnia ilość sęków.
  • Dąb Cardamon Molti (kolekcja Tastes of Life) – Dąb szary szczotkowany na biało, efektownie wykończony matowym lakierem. Trzy pasma na desce (podłoga przypomina klasyczny parkiet). Mało sęków.
  • Dąb Cardamon Grande (kolekcja Tastes of Life) – Szara deska podłogowa podwójnie barwiona. Wykończona białym szczotkowaniem i lakierem matowym. Efektowny rysunek drewna z małą liczbą sęków.
  • Dąb Marzipan Muffin Grande (kolekcja Tastes of Life) – Piękna szara podłoga przypominająca lite deski. Barwiona na efektowny odcień popielatego, który dodatkowo podkreślają szczotkowanie oraz matowy lakier.
  • Dąb Alabaster Grande (kolekcja Pure Vintage) – Delikatne, jednopasmowe deski podłogowe w odcieniu szarej bieli, szczotkowane oraz pokryte matowym lakierem. Podłoga o rustykalnym, subtelnym charakterze, ozdobiona licznymi sękami.
  • Jesion Platinium Grande (kolekcja Pure Line) – Dąb szary szczotkowany o wyraźnym, ozdobnym usłojeniu z małą ilością sęków. Podłoga pokryta matowym lakierem.
  • Dąb Marzipan Muffin Molti (kolekcja Decor Line) – Popielata podłoga z układem trzech pasm drewna na desce. Jej piękno zostało dodatkowo podkreślone przez szczotkowanie, fazowanie i matowy lakier.
  • Jesion Platinium Molti (kolekcja Pure Line) – Szara podłoga jesionowa o wyraźnej strukturze drewna. Szczotkowana, zabezpieczona matowym lakierem. Na każdej desce znajdują się trzy pasma drewna.
SZARA PODŁOGA – JAKIE DRZWI?

Stworzenie efektownej aranżacji z szarymi deskami podłogowymi nie jest łatwe. Na szczęście jest uniwersalna i wbrew pozorom można łączyć ją zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi kolorami. Trzeba przy tym pamiętać, aby drzwi były dopasowane nie tylko do szarych paneli podłogowych, ale również do koloru ścian i mebli.

W większości aranżacji szare panele podłogowe zestawiane są z drzwiami w kolorze ciemnego brązu. Dobrze będzie komponowała się też z popielatym lub kremowym skrzydłem. Bardzo efektownie wygląda również zestawienie szarych desek podłogowych z białymi drzwiami z dekoracyjnym przeszkleniem.

SZARA PODŁOGA – JAKIE ŚCIANY I MEBLE?

Popielate deski podłogowe świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Szara podłoga w salonie wygląda ekskluzywnie. Dobrze również sprawdzi się w sypialni czy pokoju dziecięcym. Co więcej, szara podłoga w kuchni staje się pięknym dopełnieniem jasnych mebli i dodaje aranżacji charakteru.

Do szarej podłogi doskonale pasują jasne meble. Dzięki temu, że sprzęty mają barwę nieco delikatniejszą od podłoża, sprawiają wrażenie mniejszych i lżejszych. Na szarych panelach podłogowych dobrze będą wyglądały również meble zrobione z ciemnego drewna, np. w kolorze wenge czy orzecha. Deski podłogowe szare mogą również zostać połączone z jasnymi dodatkami – wtedy pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przestronne i przytulne.

PIELĘGNACJA SZARYCH DESEK PODŁOGOWYCH

Jak pielęgnować szarą podłogę? Na co dzień najlepiej, aby szare deski podłogowe były odkurzane. Raz na jakiś czas warto przetrzeć je specjalnym preparatem odświeżającym piękno drewna – ważne, aby był przeznaczony do konkretnego typu desek. Trudniejsze zabrudzania można usunąć z szarej podłogi wilgotną ściereczką lub odpowiednim, delikatnym środkiem czyszczącym będącym w ofercie Barlinka.