fbpx

Jodełka francuska – podłoga o ponadczasowym wzorze

Deski ułożone we wzór jodełki francuskiej niegdyś królowały, ozdabiając przepiękne pomieszczenia wilii i pałaców. Dziś wzór ten wraca, przeżywając swój renesans. Klepki przycięte pod kątem 45 stopni tworzą efektowną kompozycję, która nadaje wnętrzu lekkości i elegancji.

CZYM JEST FRANCUSKA JODEŁKA?

Jodełka francuska cieszy się dużą popularnością. Taka podłoga to doskonały sposób na odmienienie wnętrza. Prawdziwe drewno, niepowtarzalny charakter i idealnie przycięte klepki to powody, dla których jodełka francuska zawsze pozostanie ponadczasowym wzorem. Jodełka francuska od jodełki klasycznej różni się sposobem układania desek. W jodełce klasycznej stosujemy deski o jednakowych wymiarach, układając je w taki sposób, by bok jednej klepki łączył się z dłuższym bokiem drugiej klepki pod kątem prostym. Jodła francuska przypomina w kształcie grot strzały. Dzieję się tak za sprawą przycięcie boku klepki pod kątem 45 stopni. Wielkość oraz kolor jodełki francuskiej wpływają na finalny wygląd wnętrza, jednak dzięki szerokiemu wyborowi, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Drewniana podłoga może występować w różnych barwach i z różną ilością naturalnych cech drewna, a ich urodę podkreślić można poprzez wykończenie olejem lub lakierem. Podłogi wykonane z naturalnych materiałów z pewnością posłużą domownikom przez wiele lat. Podłoga drewniana w jodełkę francuską to dobry wybór nie tylko do mieszkań, ale także do hotelu czy do restauracji.

Zobacz także >> Innowacyjne złącze Jodły Klasycznej Optilock  <<

JODEŁKA FRANCUSKA BARLINEK

JAKIE SĄ ALTERNATYWNE SPOSOBY UŁOŻENIA JODEŁKI FRANCUSKIEJ?

1+1

1+1 bordiura

1+1 harmonijka

1+1 bamboo

1+2

Mix

Bordiura - alternatywna metoda układania jodły klasycznej

JAK URZĄDZIĆ WNĘTRZE, W KTÓRYM NA PODŁODZE UŁOŻONA JEST FRANCUSKA JODEŁKA?

Na to, jak postrzegamy przestrzeń, w ogromnym stopniu wpływa podłoga. Jodełka francuska jest bardzo dekoracyjna i z pewnością zwraca uwagę. W jakich stylach sprawdzi się taka drewniana podłoga? Jodełka francuska to dobry wybór do klasycznych wnętrz w stylu retro. Dobrze koresponduje z ciężkimi meblami, zasłonami i dywanami. Warto pomyśleć o niej również w nowoczesnym wnętrzu, które ozdobi naturalna deska. Jodełka francuska dobrze komponuje się z minimalistycznymi meblami na wysokich nóżkach. Świetnie wpisze się w klimat stylu skandynawskiego, prowansalskiego czy minimalistycznego.