fbpx

Podłoga olejowana

Olejowanie podłogi to sprawdzony sposób na naturalne zabezpieczenie desek na długie lata. Olejowanie podkreśla naturalny rysunek drewna. Podłogi olejowane świetnie sprawdzają się we wnętrzach narażonych na intensywną eksploatację. To doskonały wybór do miejsc użyteczności publicznej (np. bibliotek, restauracji, sklepów meblowych), oraz mieszkań, w których są czworonogi. Nadają się również do salonów i pokojów dziecięcych. W ofercie Barlinka dostępne są podłogi olejowane olejem naturalnym lub olejem utwardzanym promieniami UV.

DESKA DĘBOWA OLEJOWANA – JESZCZE BLIŻEJ NATURY

Podłogi olejowane mają wiele zalet. Przede wszystkim są wykonane w 100% z drewna, które zostaje zabezpieczone naturalnym olejem. Dzięki temu są jeszcze bardziej przyjazne środowisku, ludziom i zwierzętom. Cechują się dodatkowo tym, że można je łatwo odnowić. Deski dębowe olejowane mają także bardzo stabilne wymiary, które właściwie nie ulegają zmianom pod wpływem wahań wilgotności i temperatury. Podłogi olejowane doskonale nadają się do układania na ogrzewaniu podłogowym, są miłe w dotyku i jeszcze cieplejsze niż inne rodzaje desek.

Ogromną zaletą, którą cechuje się olejowana podłoga, jest efektowny wygląd. Olejowana Deska Barlinecka jest jak dobre wino – im starsza, tym lepsza. Powtarzanie olejowania podłogi pozwala wpisać w jej charakter drobne niedoskonałości, które dodają jej smaku. Podłoga drewniana olejowana jest również polecana do domów zamieszkiwanych przez alergików. Wszystko dlatego, że w bardzo małym stopniu przyciąga kurz. Podłoga dębowa olejowana to także dobry sposób na to, aby mieszkanie zawsze prezentowało się perfekcyjnie.

ARANŻACJE Z PODŁOGĄ OLEJOWANĄ

Olejowane podłogi podkreślają charakter aranżacji czerpiących z natury. Będą efektownie wyglądały we wnętrzach w stylu skandynawskim, rustykalnym i country. Świetnie także zaprezentują się w loftach, w których będą korespondowały z industrialnym klimatem. Ze względów praktycznych podłogi olejowane to świetny wybór do kuchni. To również dobry wybór do sal tanecznych oraz treningowych.

OLEJOWANE PODŁOGI Z KOLEKCJI BARLINKA:
  • Podłoga olejowana z kolekcji Senses – Deski dębowe olejowane w różnych kolorach, także bielone. Podkreślona struktura drewna poprzez szczotkowanie powierzchni
  • Wyjątkowe deski Tastes of life – Dwukolorowe olejowane deski o bardzo efektownym wyglądzie. Szczotkowane, ze sfazowanymi krawędziami. W sam raz do wnętrz o wyjątkowym charakterze.
  • Podłoga dębowa olejowana Pure Vintage – Modna podłoga olejowana z wyraźnym szczotkowaniem. Dużo sęków. Jednopasmowa w tradycyjnym klimacie.
  • Deska podłogowa dąb olejowany Pure Line – Efektowna, jednopasmowa podłoga z dekoracyjnym naturalnymi cechami drewna. Pokryta olejem w różnych barwach.
  • Olejowana podłoga z linii Decor – Trzy pasma drewna na desce układają się we wzór przypominający parkiet. Naturalny rysunek słojów z licznymi, ozdobnymi przebarwieniami.
PIELĘGNACJA I ODNAWIANIE, CZYLI OLEJOWANIE PODŁOGI

Olejowana podłoga z Barlinka nie wymaga dalszych prac wykończeniowych zaraz po ułożeniu. Ze względów praktycznych warto ją jednak pokryć jedną warstwą specjalnego środka pielęgnacyjnego Wax Care Plus. Codzienna pielęgnacja podłogi olejowanej powinna być przeprowadzana przy użyciu specjalnego mydła do podłóg olejowanych. Trudniejsze zabrudzenia można wywabić środkiem do usuwania uporczywych plam Magic Cleaner, dostępnym w ofercie Barlinka. Bardzo ważna jest także okresowa renowacja podłogi olejowanej – jej częstotliwość zależna jest przede wszystkim od natężenia ruchu w pomieszczeniu. By ją odnowić, wystarczy nanieść środek Wax Care Plus na podłogę. W przypadku drobnych uszkodzeń renowacja podłogi olejowanej może zostać przeprowadzona miejscowo.