fbpx

Trendy ogrodowe 2021 – najmodniejsze aranżacje ogrodowe

W ostatnich miesiącach jak nigdy przekonaliśmy się, że własny ogród, choćby najmniejszy, to coś wyjątkowo cennego. Znajduje to odzwierciedlenie w trendach ogrodowych 2021 roku. Zwracamy się w stronę naturalnych, ekologicznych ogrodów, hodujemy własne warzywa, wysiewamy łąki kwietne, budujemy kompostowniki. Nawet najmniejsze balkony zmieniają się w piękne, zielone zakątki. Jakie aranżacje proponują trendy ogrodowe 2021? Jakie meble ogrodowe są najmodniejsze?

trendy ogrodowe
NAJMODNIEJSZE TRENDY OGRODOWE – BOHO, SCANDI, BLISKOŚĆ NATURY

Trendy ogrodowe wyraźnie pokazują, że dziś cenimy sobie styl bliski naturze. Wybieramy naturalne materiały i kolory. Supermodny jest styl boho – rattanowe, bambusowe lub wiklinowe meble, dekoracje z traw lub sznurków, lampiony, tkaniny w etniczne wzory. Świetnie w ten trend wpisuje się popularne obecnie oświetlenie ogrodowe, takie jak sznury ozdobnych żarówek. Trendy ogrodowe 2021 wskazują również skandynawski minimalizm – podobnie jak w klimacie boho modne są drewniane lub bambusowe meble, naturalne, stonowane kolory, dekoracje w postaci latarenek. Ważna jest komfortowa, przytulna, nieprzeładowana przestrzeń, którą możemy dzielić z bliskimi i przyjaciółmi – dlatego w ogrodzie musi być sporo miejsca, by móc spędzać czas w większym gronie.

OGRÓD JAKO DODATKOWY POKÓJ – JAKIE WYBRAĆ MEBLE OGRODOWE?

Jednym z najsilniejszych trendów ogrodowych w 2021 jest pojmowanie ogrodu jako rozszerzenia domowej przestrzeni. Ogrodowy taras ma być przedłużeniem salonu, drugim pokojem dziennym. Dlatego najmodniejsze dziś meble ogrodowe to te, które przypominają meble domowe. Miękkie i wygodne tapicerowane sofy i fotele, poduszki, a nawet dywany – wszystko to można kupić w wersji odpornej na warunki atmosferyczne, nadającej się do użytku na zewnątrz. W 2021 roku wybieramy meble drewniane, białe lub w różnych odcieniach naturalnego brązu. Taras dekorujemy tak samo, jak salon. Stawiamy rośliny w ozdobnych doniczkach, wieszamy ozdoby. Duże znaczenie ma oświetlenie – cenione jest zwłaszcza nastrojowe, przytulne światło, które tworzy ciepły klimat. Najmodniejsze pokrycie tarasu? Deski drewniane lub kompozytowe! Ciepłe, naturalne materiały sprzyjają odpoczynkowi. Trendy ogrodowe wskazują również płyty betonowe, które świetnie komponują się z drewnianymi meblami. Co warto jeszcze uwzględnić w aranżacjach ogrodowych? Pojemniki i donice na rośliny – drewniane skrzynki albo klasyczne terakotowe, gliniane bądź ceramiczne donice w naturalnych kolorach. Sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie przestrzeni do zagospodarowania jest niewiele.

TRENDY OGRODOWE 2021: MONO KOLOR JEST W MODZIE

Wśród najważniejszych trendów ogrodowych tego roku są ogrody monochromatyczne. Nasadzenia składające się z roślin kwitnących tylko w jednym kolorze robią duże wrażenie. Niekoniecznie musi to być cały ogród w jednokolorowych kwiatach – równie dobrze można wybrać tylko jeden zakątek. Szczególnie popularne są dziś białe ogrody. Doskonałym pomysłem jest sadzenie roślin kwitnących na biało w pobliżu tarasu. Wieczorami i nocą pięknie odbijają światło Księżyca, tworząc niezwykłą atmosferę. Ten trend ogrodowy nazywany jest moonlight garden, czyli ogród księżycowy.

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: