fbpx

Odciśnij swój ślad… na cieście

Niedługo Wielkanoc, więc pora pomyśleć o świątecznych wypiekach. Nie będę Wam jednak podawać przepisów na ciasta (to raczej nie jest moja mocna strona ), ale za to podam super przepis na to, jak zrobić wrażenie na wielkanocnych gościach.

Otóż trafiłam ostatnio na bardzo pomysłowy wałek do ciasta, z którego pomocą możecie odcisnąć na Waszych ciastach i ciasteczkach co tylko chcecie. Może to być gotowy wzór, a do wyboru są – uwaga wyliczam – serca, koniczynki, nutki, gwiazdki i przeróżne figury geometryczne, cała farma zwierzaków (kotki, konie, gąski, słonie, pingwinki) nutki, wąsy, sombrera oraz bardzo fajne motywy folkowe. Jest też sporo propozycji bożonarodzeniowych (choinki, dzwoneczki, napis Happy New Year itd.), więc zakładam, że wkrótce będą również wałki wielkanocne.

Zdjęcia: stodola.org

Ale najbardziej podoba mi się to, że z tym wałkiem możecie również podpisać swoje wypieki. Żeby nie było wątpliwości, że to domowe i zrobione „tymi rączkami“ ;). Do tego celu wystarczy zamówić wałek z wygrawerowanym napisem „Made by ..“ i poprosić o dopisanie Waszego imienia. Popatrzcie jaki to jest genialny pomysł na prezent!

Ale to nie wszystko. Na wałku może zostać wygrawerowane wszystko, co tylko chcecie – napisy, obrazki, logotypy. Wałki są wykonane oczywiście z drewna, a ich twórcy dbają o to, aby surowiec nie był marnowany, tylko wykorzystywany w całości. Czyli zupełnie jak Barlinek 

Zdjęcia: stodola.org

Więcej dowiecie się tutaj: www.stodola.org, a jeżeli chcecie zobaczyć te cuda na żywo, to wpadnijcie na marcowe Targi Rzeczy Ładnych w Warszawie.  

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: