fbpx

Wnętrze w stylu modern classic

Wnętrza w stylu modern classic łączą w sobie to, co najlepsze w klasyce i nowoczesności. Są piękne, luksusowe, a przy tym funkcjonalne i wygodne. Modern classic nawiązuje do estetyki wnętrz zamieszkiwanych przez XIX-wieczną arystokrację i mieszczan. Aranżacje modern classic są dekoracyjne, a przy tym na tyle minimalistyczne, że łatwo zachować w nich porządek. Wszystko jest tu nieco uproszczone.

CECHY STYLU MODERN CLASSIC

Modern classic to styl do dużych, wysokich i jasnych pomieszczeń . Ściany w domach i mieszkaniach w takiej estetyce są zazwyczaj pomalowane na jasne barwy. Dominuje w nich biel oraz beże. Bardzo często towarzyszą im ciemne kolory, które pokrywają jedną ze ścian. Sufity w stylu modern classic zdobione są prostymi sztukateriami, które dodają pomieszczeniom pałacowego charakteru. Podłoga wyłożona jest zwykle naturalnymi panelami drewnianymi, które układają się w charakterystyczną jodełkę. Ważnym punktem domu, i kolejną cechą stylu modern classic, jest nowoczesny kominek, często elektryczny. W mieszkaniu nie może zabraknąć także biblioteczki lub regałów do wyeksponowania designerskich dekoracji, wygodnego wypoczynku obitego miękką tkaniną oraz kawowego stolika. Co ważne, wszystkie meble w stylu modern classic mają ciężkie bryły, jednak zrobione są z nowoczesnych materiałów. Mają także praktyczne formy, które sprawiają, że są naprawdę funkcjonalne. We wnętrz modern classic nie może znajdzie się miejsce na firany i ciężkie, zaciemniające zasłony. Zdarza się także, że podłogę w strefie wypoczynku zdobi gruby, puszysty dywan.

STYL MODERN CLASSIC SALON, KTÓRY POKOCHA KAŻDE POKOLENIE

Gdzie najczęściej spotykamy styl modern classic? W salonie, ponieważ to przestrzeń, w której taka estetyka sprawdza się naprawdę dobrze. Ponadczasowa, funkcjonalna klasyka łączy pokolenia i jest chyba najważniejszą cechą stylu modern classic. Drewno, wygodne meble i luksusowe, minimalistyczne zdobienia są naprawdę uniwersalne i odpowiadają potrzebom osób w każdym wieku. Salon modern classic ma dużo przestrzeni i łatwo utrzymać go w czystości, więc z pewnością odnajdą się tu dzieci. Dorośli natomiast docenią wiele miejsc do relaksu, gdzie można zwyczajnie odpocząć, poczytać dobrą książkę czy wypić kawę w gronie przyjaciół. Warto przy tym zaznaczyć, że modern classic w salonie to styl dość wymagający. Tworząc aranżację łatwo przesadzić z ilością ozdób lub zdecydować się na zbyt surowy minimalizm. Dlatego, jeśli chcesz wprowadzić modern classic do salonu, poproś o pomoc architekta wnętrz, który zadba o to, by pokój był wysmakowany. Specjalista znajdzie także meble, dekoracje i dodatki, które zbudują niepowtarzalny, luksusowy charakter.

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: