fbpx

Lampa king size

Kto czyta uważnie teksty na naszej stronie, ten wie, że modę na przedmioty w rozmiarze XXL ogłosiliśmy już w zeszłym roku – przy wprowadzaniu kolekcji Senses. A dzisiaj pokażę Wam kolejny dowód na to, że duże jest piękne.

Kolejny raz poszłam na targi designu i znowu się w czymś zakochałam. Tym razem obiektem moich westchnień jest imponujących rozmiarów lampa kreślarska. Czyli taka lampa na biurko powiększona do rozmiaru konkretnej lampy podłogowej. Bardzo duża i bardzo efektowna.

Zdjęcia: SOJKA WORKSHOP

Klimatem nawiązuje do jakże modnego obecnie stylu industrialnego. Podstawą lampy jest solidny odlew żeliwny, ramiona, klosz oraz inne elementy wykonane zostały z aluminium. A do produkcji sprężyn naciągowych wykorzystano… drut fortepianowy. ozmiaru konkretnej lampy podłogowej. Bardzo duża i bardzo efektowna.

I jeżeli wydaje się Wam, że zaprojektowanie jej było łatwą sprawą, ot biorę małą i czary-mary powiększam, to nic bardziej mylnego. Przygotowanie prototypu zajęło kilka miesięcy, gdyż każdy jego element został starannie przemyślany i ma swoje zastosowanie. Dlatego na przykład lampa ma bezstopniową regulację ramion i klosza, która pozwala cieszyć się niemal nieograniczoną ilością kombinacji ustawień.ozmiaru konkretnej lampy podłogowej. Bardzo duża i bardzo efektowna.

Jednak mnie najbardziej uwodzi ta przewrotność formy. Uwielbiam takie zabawy w nadawanie przedmiotom nietypowych wielkości, barw czy zastosowań. Dzięki temu wnętrze nie jest nudne, a w przypadku tej lampy jej rozmiar dodatkowo fantastycznie „zaburza” perspektywę sprawiając, że czujemy się trochę jak w Alicji w Krainie Czarów (czy to ta lampa jest taka duża czy reszta przedmiotów zmniejszyła się w niezwykły sposób?). Podobny efekt osiągnęliśmy z naszymi szerokimi deskami z kolekcji Senses .

Ale wracając do lampy: dostępna jest w kilku kolorach, a tworzy ją SOJKA WORKSHOP – kameralny warsztat, o którym więcej informacji znajdziecie tutaj: www.facebook.com/SojkaWorkshop

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: