fbpx

SZAFA PRZESUWNA – IDEALNA DO SALONU I SYPIALNI

Potrzebujesz miejsca do przechowywania? Szafa przesuwna pomieści wszystko to, co chcesz ukryć przed wzrokiem. Szafa przesuwna do salonu i szafa przesuwna do sypialni to rozwiązanie bardzo często wykorzystywane w mieszkaniach, czyli tam, gdzie ważny jest każdy metr. Co ważne, właściwie zaaranżowanie mebla tego typu, będzie nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne.

Szafy przesuwne bardzo często wykorzystujemy do zabudowy wnęk. Takie meble z powodzeniem też meblościankę. W katalogach aranżacyjnych można znaleźć też wnętrza, w których pojemna szafa zastępuje ściankę działową. Które z tych rozwiązań sprawdzi się w Twoim wnętrzu?

SZAFA PRZESUWNA NA WYMIAR – ZMIEŃ KSZTAŁT POMIESZCZENIA, ROZJAŚNIJ WNĘTRZE

Szafa przesuwna to duży mebel, który może łatwo zdominować wnętrze. Jednak w katalogach wnętrz zwykle wpisuje się ona harmonijnie w aranżacje. Jak to możliwe? Jest właściwe ustawiona. W długich i wąskich pomieszczeniach szafę przesuwną warto postawić na jednej z krótszych ścian. W ten sposób można zyskać nie tylko dużo przestrzeni do przechowywania, ale także sprawić, że pokój stanie się bardziej kwadratowy. Stawiając szafę przesuwną w salonie lub w sypialni warto pamiętać o tym, że ciemne kolory sprawią, że mebel będzie wydawał się większy, zaś jasne, optycznie go pomniejszają. Dobrym pomysłem na ukrycie ściany przesuwnej będzie postawienie białego mebla na jasnej ścianie. Co więcej, szafę przesuwną z lustrem można wykorzystać także do tego, by doświetlić wnętrze. Duże lustra w pokoju wprowadzi do niego więcej światła i przestrzeni.

JAK ZAPROJEKTOWAĆ FUNKCJONALNĄ SZAFĘ PRZESUWNĄ?

Szafa przesuwna może pełnić różne funkcje. Zazwyczaj jednak staje się pojemną garderobą. Do tego, by można było korzystać z niej z przyjemnością, konieczne jest właściwe rozplanowanie układu we wnętrzu. Możliwości jest naprawdę wiele. Warto wiedzieć, że ubrania na wieszakach mogą być przechowywane nawet w płytkich szafach. Wtedy nie są wieszane na klasycznym drążku, tylko na systemie przesuwnym. Co więcej, szafa przesuwna do sypialni może być wyposażona w szuflady, które z powodzeniem zastąpią komodę na bieliznę, kosze na burty i torebki, a nawet system wieszaków na paski i krawaty. Projektując szafę przesuwną do salonu czy sypialni pomyśl o oświetleniu jej wnętrza. Lampy LED, włączające się po otwarciu drzwiczek, z pewnością staną się dużym udogodnieniem.