fbpx

ŁÓŻKO KONTYNENTALNE, CZYLI ZDROWY SEN

Zdrowy i regenerujący sen odpowiada za dobre samopoczucie. Ważna jest nie tylko jego długość, ale i jakość. Sypialnia w polskich domach staje się standardem. Choć do niedawna, spaliśmy na rozkładanych wersalkach i narożnikach, dziś zdecydowanie częściej stawiamy na komfort. Łóżko kontynentalne jest wygodne i estetyczne. Zobacz, jak zaaranżować je w sypialni.

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ KONTYNENTALNE ŁÓZKO?

 To dość charakterystyczny mebel, który można poznać na pierwszy rzut oka. Łóżka kontynentalne są bardzo popularne w hotelach oraz w sypialniach w stylu angielskimi, amerykańskim i glamour. Mebel jest duży i składa się z miękkiego bonelowego materaca, który ma kilka warstw. Z boków jest on tapicerowany. Całość wspiera się na lekkich nogach. W przeciwieństwie do klasycznego łóżka, model kontynentalny nie ma widocznej ramy. Natomiast jego ważnym elementem jest wezgłowie, które często tapicerowane jest tym samym materiałem, co mebel.

ŁÓŻKO KONTYNENTALNE DO MAŁEJ I DUŻEJ SYPIALNI

 Łóżko kontynentalne to mebel idealny do dużych sypialni. Jest dość minimalistyczny, a przy tym dekoracyjny, przez co trzeba starannie dopasować go do innych sprzętów, które znajdą się w pomieszczeniu. Łózko kontynentalne bardzo efektownie prezentuje się w sypianiach z drewnianą podłogą. Dzięki naturalnym deskom wnętrze staje się przytulne, a rysunek drewna widoczny jest nawet pod meblem. W przestrzennych wnętrzach mebel gra pierwsze skrzypce i może być ustawiony na środku pomieszczenia. Ponadto łóżko kontynentalne sprawdzi się też w małej sypialni. Co prawda nie będzie prezentowało się tu aż tak efektownie, jednak pozwoli na komfortowy wypoczynek – brak ramy umożliwi uzyskanie dużej i wygodnej przestrzeni do snu.

JAKIE MEBLE PASUJĄ DO SYPIALNI Z ŁÓŻKIEM KONTYNENTALNYM?

 Łóżko kontynentalne najlepiej prezentuje się w sypialniach, w których jest najważniejszym meblem. Zrezygnuj więc z wysokich szaf, biblioteczek czy komód na bibeloty. Postaw raczej na minimalistyczne meble, a jeśli potrzebujesz przestrzeni do przechowywania, zdecyduj się na garderobę w formie szafy, która będzie zabudowywała przestrzeń od podłogi do sufitu. Ważnym elementem łóżka kontynentalnego jest obicie. Jego kolor i wzór należy dopasować do barwy ścian i podłogi. Można dobrać je na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Dodatkowo wezgłowie łóżka może być gładkie, urozmaicone ćwikami albo guzikami.