fbpx

MEBLE DO SYPIALNI – CO POWINNO SIĘ ZNALEŹĆ W POMIESZCZENIU?

Jak wybrać meble do sypialni? To niełatwe. Jest to pomieszczenie, które musi sprzyjać regeneracji i relaksowi. Do tego często wykorzystujemy je również roli domowej garderoby. W naszym artykule znajdziesz kilka inspiracji, które pomogą Ci zaaranżować klasyczną i nowoczesną sypialnię.

Rodzaj mebli do sypialni musisz dopasować do specyfiki pomieszczenia. Inne sprzęty sprawdzą się w małym, a inne w przestronnym wnętrzu. Aranżując pomieszczenie pomyśl nie tylko o meblach, ale również o odpowiednim oświetleniu. W sypialni powinno być one delikatne i rozproszone, tak by sprzyjały wycieszeniu przed snem. Podobnie jest z kolorami. W sypialni unikaj energetycznych ostrych barw. Postaw raczej na wyciszające błękity, pastele i stonowane beże.

ŁÓŻKO – NAJWAŻNIEJSZY Z MEBLI DO SYPIALNI

Centrum każdej sypialni jest łóżko. To mebel, który musi być naprawdę wygodny. Ważne, by jego gabaryty były dostosowane do potrzeb osób, które będą w nim spały. Jeśli Ty lub Twój partner/ka jesteście bardzo wysocy, pomyślcie nad zakupem niestandardowego łóżka o większej długości. Dobrze też by łoże było szerokie. Klasyczne łózko do sypialni ma drewniane wezgłowie oraz nóżki. Taki model zajmuje dość dużo miejsca. Alternatywą dla niego jest minimalistyczne łóżko kontynentalne z zagłówkiem umieszczonym na ścianie.

MEBLE DO SYPIALNI – O CZYM POMYŚLEĆ?

Sypiania to miejsce, w którym nie tylko śpimy. Często jest ona także połączona z garderobą. Jeśli planujesz przechowywać w niej dużo odzieży, pomyśl o białych meblach do sypialni, które pozwolą Ci na zabudowanie jednej ze ścian od góry do dołu. Taka duża szafa pomieści naprawdę wiele. Jeśli chcesz wstawić ją do małego pokoju, wybierz model z lustrem, który doświetli wnętrze. Co jeszcze może znaleźć się w sypialni? Praktycznym meblem będzie komoda, w której można pomieścić bieliznę. Dobrym pomysłem na mebel do sypialni jest też toaletka, która umożliwia wygodne wykonanie makijażu. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, możesz również pomyśleć o fotelu wiszącym – to ostatnio jeden z najpopularniejszych mebli do nowoczesnej sypialni.