fbpx

MODNE WNĘTRZA 2020

Szukasz inspiracji do zaaranżowania mieszkania? Przedstawiamy trendy, które cechują modne wnętrza 2020. Minimalizm czy przesyt? Geometryczne formy czy dekoracyjne detale? Sprawdź, czym warto się kierować, wybierając kolory ścian i podłóg. Dowiedz się, jakie dodatki są na czasie.

MODNE WNĘTRZA 2020 – ŻYJ BLIŻEJ NATURY

Mamy coraz większą świadomość tego, że warto troszczyć się o środowisko naturalne. Dzięki temu nasze wnętrza stają się coraz przyjaźniejsze naturze. W 2020 roku pojawia się w nich więcej naturalnych materiałów, m.in. drewna czy surowych tkanin. Ponadto wiele mebli i dodatków wykonana jest z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Naturalny trend to również roślinne motywy i kwiatowe wzory. W tym roku prawdziwym hitem są tapety z botanicznym motywem. Zielone części roślin pojawiają się także na zasłonach, obiciach mebli i poduszkach. Do najmodniejszych printów należą okazałe monstery i palmowe liście. Warto zaznaczyć, że na motywach, części roślin zwykle pokazywane są w większej skali.

MODNE KOLORY 2020 – WNĘTRZA W DOBRYM STYLU

Najbardziej pożądanym kolorem roku według Instytutu Pantone jest spokojny Classic Blue. Ciemnoniebieski to dość zdecydowana barwa, która zwykle pokrywa jedną ścianę w pomieszczeniu. Jeszcze częściej występuje w aranżacji, zdobiąc obicia mebli i tkaniny. Granat świetnie wygląda w pomieszczeniach dziennych. Dobrze też będzie prezentował się w łazience. Inną topową barwą jest szaroniebieski w bardzo jasnym odcieniu, który działa wyciszająco. To stylowy kolor, który pasuje zarówno do salonu, jak i do sypialni. Modne kolory 2020 to również rozbielona oliwkowa szarość oraz ciemna butelkowa zieleń, które pojawiają się katalogach już od kilku sezonów. Warto zaznaczyć, że barwy w naturalnej tonacji dobrze komponują się z białym sufitem oraz podłogą z naturalnych desek. Dodatkową ozdobą aranżacji staną się listwy przypodłogowe w takim samym odcieniu jak podłoga lub w kontrastującej barwie.

MEBLE O SUBTELNYCH KSZTAŁTACH. GEOMETRYCZNE I ROŚLINNE WZORY

Jakie meble dekorują modne wnętrza 2020? Nowoczesne aranżacje można poznać po tym, że sprzęty są lekkie i mają obłe formy. Coraz częściej w naszych mieszkaniach pojawiają się fotele i kanapy w minimalistycznym stylu, które mają niskie oparcie i smukłe, drewniane nóżki. Największą ozdobą takich mebli jest efektowne obicie w pięknej barwie. W nowoczesnych wnętrzach znajdzie się też miejsce na jasne szafy od podłogi do sufitu oraz lekkie stoliki kawowe z metalu, szafki na wysokich nóżkach oraz plecione meble.