fbpx

FOTEL WISZĄCY DO SALONU – NIETUZINKOWY I PRAKTYCZNY

Siedzenie w fotelu wiszącym to prawdziwa przyjemność. Można się w nim zapaść i delikatnie kołysać, zapominając o troskach. Nic dziwnego, że coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się fotel wiszący do salonu. Takie mebel dobrze wpisuje się w aranżację klasycznych i nowoczesnych wnętrz. W sklepach dostępne są przede wszystkim fotele na specjalnych stelażach. Bez trudu kupisz też fotel wiszący kokon, który montuje się na haku przytwierdzonym do sufitu.

Jeszcze do niedawna fotele wiszące aranżowano tylko w ogrodach i na tarasach. Kilka lat temu meble tego typu zaczęły wkraczać również do wnętrz. Na początku można było je spotkać w strefach relaksu w spa lub salonach odnowy biologicznej. Już wtedy urzekały wygodą i funkcjonalnością. Dziś fotele wiszące stają się ozdobą mieszkań. Świetnie prezentują się w loftach, open space’ach i chill roomach.

DO SUFITU CZY NA STELAŻU – JAKI FOTEL WISZĄCY DO SALONU?

Wiszące fotele można podzielić na dwie kategorie. Te na stelażu oraz te bezpośrednio montowane do sufitu. W pierwszym przypadku kokon instalowany jest na specjalnej konstrukcji, która utrzymuje go nad ziemią. Taki fotel zazwyczaj składa się z ażurowego siedziska oraz metalowego albo drewnianego stelażu, który również może być dodatkowo ozdobionym naturalnym materiałem. Największą zaletą tego typu fotela wiszącego jest to, że bez trudu można przemieszczać go z miejsca na miejsce. Dzięki temu łatwo wprowadzisz zmiany do aranżacji. Innym rozwiązaniem jest fotel wiszący kokon przytwierdzany do sufitu. Jest on znacznie tańszy od modelu na stelażu. Dodatkowo też zajmuje mniej miejsca. Niestety przemieszczenie go wymaga prac remontowych.

FOTEL WISZĄCY DO SALONU, SYPIALNI ALBO POKOJU DZIECIĘCEGO

Do jakich wnętrz pasuje fotel wiszący? Istotnie, by zaaranżować go tam, gdzie jest dużo przestrzeni. Wszystko dlatego, że fotel wiszący kokon jest dość duży. To mebel, który świetnie wpisze się w estetykę nowoczesnego salonu. Dobrze będzie wyglądał zwłaszcza we wnętrzach, w których widoczne są naturalne elementy. Jednak to nie jest wymogiem. Fotel kokon może być też ciekawym sposobem na urozmaicenie surowego, nowoczesnego wnętrza. Tego typu mebel również sprawdzi się w sypialni. Dzięki niemu stworzysz swój mały azyl, idealny do relaksu. Fotele kokony bardzo często wieszane są również w pokojach dziecięcych. We wnętrzach dla najmłodszych zwykle są to kokony z materiału.