fbpx

STÓŁ Z KRZESŁAMI – RODZINNY MEBEL W JADALNI

Wspólne jedzenie posiłków scala domowników. Jeśli jesteście bardzo zapracowani, dobrze zadbać o to, by choć raz dziennie wszyscy spotkali się przy jednym stole. To dobra okazja do tego, by porozmawiać o tym, co słychać i budować dobre relacje. Stół w jadalni to również miejsce świętowania. To tam odbywają się ważne rodzinne uroczystości. Zadbaj o to, by był piękny i komfortowy.

Planujesz zakup stołu z krzesłami? Na rynku dostępne są tysiące wzorów. Zanim nie zamówisz tego, który będzie służył wam latami, wnikliwie przeanalizuj swoje potrzeby. Zastanów się również nad designem mebla. Stół z krzesłami może harmonizować z aranżacją wnętrza lub stać się elementem, który będzie się wyróżniał.

STÓŁ DO JADALNI Z KRZESŁAMI – JAK GO WYBRAĆ?

Stół z krzesłami do jadalni musi przede wszystkim służyć całej rodzinie. Jego wielkość dostosuj do liczby domowników. Zastanów się także nad tym, ilu gości będziesz przyjmował na uroczystościach. W rodzinach, w których świętuje się w większym gronie, dobrze sprawdzą się stoły rozkładane. Na rynku jest ich mnóstwo. Co więcej, dostępne są także różne modele rozkładania – od takich, gdzie stół rozsuwa się na boki po te, w których można złożyć tylko boczną część blatu. Wybierając stół do jadalni z krzesłami, zadbaj też o to, by mebel wpisał się w charakter wnętrza. W klasycznych pomieszczeniach możesz postawić na ciężki stół z dużymi krzesłami. Natomiast w nowoczesnych aranżacjach zdecyduj się raczej na lekki stół na prostych drewnianych nogach. Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala optycznie oszczędzić przestrzeń, są stoły szklane lub takie wykonane z przezroczystych tworzyw sztucznych, które wydają się mniejsze niż w rzeczywistości.

STÓŁ Z KRZESŁAMI DO SALONU Z ANEKSEM KUCHENNYM

Na co zwrócić uwagę wybierając stół z krzesłami do salonu z aneksem kuchennym? Taki mebel to dobry sposób na oddzielenie od siebie strefy gotowania i części wypoczynkowej. Stół jadalny umiejscowiony w pobliżu aneksu kuchennego jest bardzo praktyczny – nie trzeba daleko nosić potraw. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj o tym, by jego design współgrał zarówno z wystrojem kuchni, jak i jadalni. Ciekawą alternatywą dla stołu z krzesłami do salonu jest wyspa kuchenna, która z jednej strony ma blat zamontowany w taki sposób, by przystawić do niego krzesła. Dzięki niej można wprowadzić jeszcze wyraźniejszy podział przestrzeni, a do tego taki blat jest bardzo wygodny.