fbpx

Naturalny design

Ekologiczne inspiracje we wnętrzach odgrywają pierwsze skrzypce. Drewno, kamień, metale zagościły w naszych domach na dobre. Są w naszym życiu miejsca, do których chcemy powracać, takie, w których czujemy się dobrze, na przykład na łonie natury. Tam najlepiej złapać oddech. Od dłuższego czasu rozprzestrzenia się trend na „slow life” oddziałujący na różne obszary naszego życia. Widoczny jest również w designie, gdzie już od kilku sezonów dominują inspiracje bogactwem ziemi. Według największych designerów na świecie, natura to autentyczność i wartość, którą doskonale znamy. Trudno się z tym nie zgodzić.

Jakie są charakterystyczne elementy aranżacji płynącej prosto z natury? Prostota i jeszcze raz prostota. Zrezygnuj z natłoku kolorów i zbędnych dekoracji, ściany najlepiej pokryj ciepłymi i przytulnymi barwami, taka też powinna być podłoga – wykonana z naturalnego drewna, z małą ilością dekorów, jak np. deska Excite z naszej kolekcji Senses. Tak urządzone wnętrze skłoni Cię do wyciszenia się.

Projektanci bliskość z naturą wyrażają w designie mebli, wykonanych ze szlachetnego drewna o niebywale prostej formie, dzięki czemu są one na tyle wyjątkowe, że trudno je pomylić z innymi.

Naturalny-design-galeria2

Drewno naturalne, to niezwykły surowiec, wynika to głównie z jego cech – wnosi do pomieszczenia przyjemny klimat, jest ciepłe, o niezwykłej teksturze i barwach. Wygląda pięknie w świetle dziennym, ale i oświetlone blaskiem ognia z kominka. Funkcjonalność i czarowność, takie cechy posiadają meble wykonane z litego drewna. Ich walory estetyczne sprawiają, że pozostaną modne na długo.

Dla nas również natura jest inspiracją, ponieważ to ona podsuwa najlepsze pomysły – trwałość, indywidualizm, ponadczasowość, wszystko to można w niej odnaleźć. 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: