fbpx

STOLIK KAWOWY

Stolik kawowy to niezbędny element wyposażenia salonu. To mebel, który przyciąga wzrok. Warto, aby prezentował się efektownie i był dopasowany do charakteru aranżacji. W ostatnich latach firmy meblarskie prześcigają się w oferowaniu designerskich stolików kawowych. Do wyboru są modele z drewna, szkła i metalu oraz wikliny. Co zrobić, by stoik kawowy stał się prawdziwą ozdobą salonu?

NOWOCZESNY STOLIK KAWOWY O DESIGNERSKIEJ FORMIE

 Stolik kawowy to dodatek, który staje się ozdobą wnętrza. Obecnie panuje trend na meble, które zachwycają formą. W katalogach można zobaczyć stoliki kawowe o geometrycznych formach, wykonane z giętego metalu z drewnianym blatem. Tego typu sprzęty mają zwykle geometryczne formy, przypominające walec, prostopadłościan, a nawet fantazyjne, przecięte w połowie kilkuścienne bryły. Popularne są również stoliki kawowe wykonane z samego metalu lub połączenia metalu i szkła. Nowoczesny stolik kawowy to bardzo lekki mebel o ażurowej formie. Tego typu sprzęt świetnie sprawdzi się w minimalistycznych mieszkaniach oraz w loftach. Dla ostatecznego wyglądu salonu ważna jest nie tylko bryła stolika kawowego, ale również jego kolor.

KLASYCZNY KWADRATOWY LUB OKRĄGŁY STOLIK KAWOWY Z DREWNA

 Drewniany stolik kawowy to klasyczny mebel, który pasuje do każdej aranżacji. Naturalny materiał, z którego wykonany jest sprzęt, wprowadza do pomieszczenia ciepłą atmosferę. Wpisuje się też w naturalny trend w aranżacji wnętrz. Najpopularniejsze wzory mebli kawowych do salonu mają kwadratowy, prostokątny, okrągły lub owalny blat. W ofertach firm meblarskich dostępne są zarówno małe drewniane stoliki kawowe na jednej nóżce, jak i lekkie meble na czterech wysokich nogach. Drewniane meble mają różnorodne wybarwienie – od bieli, która świetnie wpisze się w klimat wnętrz w stylu prowansalskim, poprzez klasyczne, jasne drewno, aż po ciemne wenge idealne do dużych salonów i gabinetów.

JAK WYBRAĆ KOLOR I KSZTAŁT STOLIKA KAWOWEGO?

Warto mieć wzgląd na funkcjonalność mebla oraz to, czy ma stanąć w otoczeniu krzeseł, puf czy może kompletu wypoczynkowego. Kwadratowe stoliki kawowe są ustawne i świetnie komponują się z meblami o prostych bryłach. Natomiast okrągłe stoliki kawowe optycznie zajmują mniej miejsca i pozwalają na wygodne korzystanie z mebla ze wszystkich stron. Większość nowoczesnych stolików kawowych to połączenie drewnianego blatu i malowanej proszkowo, metalowej ramy. Najpopularniejsze połączenia to czarny metal i jasne drewno albo złota, srebrna lub biała rama i jasny blat. Wybierając barwę stolika, trzeba także pamiętać o tym, że jasny stolik będzie wydawał się mniejszy od ciemnego mebla.