fbpx

FOTOTAPETA – JAKĄ WYBRAĆ?

Fototapeta to świetny sposób na szybkie odmienienie wnętrza. Jest stosunkowo tania i prezentuje się naprawdę efektownie. Co więcej, montaż fototapety jest łatwy. Wystarczy do niego nieco cierpliwości i wilgotna ściereczka. Nic dziwnego, że naklejki ścienne cieszą się coraz większą popularnością. Oto garść porad, które pomogą wykorzystać je do odmienienia wnętrza.

Jak zamówić fototapetę? Należy wejść na stronę producenta, później wybrać odpowiedni wzór i rozmiar. Warto zwrócić uwagę na to, że większość tapet przesyłana jest w pasach, które należy odpowiednio nakleić tak, aby nie było widać łączeń. Na rynku można kupić zarówno fototapety z jednym obrazem, jak i takie z powtarzającym się wzorem, stylizowane na klasyczne tapety w rolce.

FOTOTAPETA DO SYPIALNI, FOTOTAPETA DO SALONU – MODNE WZORY

Fototapeta do sypialni doda pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. W najnowszych katalogach wnętrz często można zobaczyć pokoje, w których fototapeta zdobi ścianę u wezgłowia łózka. Do najmodniejszych wzorów do salonu należą las we mgle, drzewa oraz skalowane w powiększeniu motywy roślinne. Wybierając fototapetę do sypialni, trzeba pamiętać o tym, by stawiać na stonowane kolory. Wnętrze ma sprzyjać wypoczynkowi i wyciszeniu. Fototapeta sprawdzi się także w pokoju dziennym. Również tu powinna zdobić jedną ze ścian. Projektanci wnętrz często proponują rozwiązanie, w którym fototapeta do salonu zdobi ścianę, na której stoi wypoczynek lub biblioteczka. Na topie są przede wszystkim delikatne wzory, które nie dominują, a uzupełniają aranżację wnętrza.

FOTOTAPETA DLA DZIECI – CZY WARTO?

Urządzenie pokoju dziecięcego nie jest łatwe. Dorastającemu człowiekowi bardzo często zmieniają się upodobania. Dobrym pomysłem na stworzenie wnętrza, które spodoba się małej dziewczynce lub chłopcu, będzie wykorzystanie fototapety dla dzieci. Jej ogromna zaletą jest łatwość montażu oraz możliwość szybkiej i taniej zmiany. Dzięki fototapecie w ciągu jednego popołudnia można przemienić dziecięcy pokoik we wnętrze dla nastolatka. W sklepach dostępne są fototapety w stylu skandynawskim oraz artystycznym, a także naklejki z bohaterami bajek, zwierzętami czy malowniczymi krajobrazami, rodem z książek dla najmłodszych.

FOTOTAPETA 3D – POWIĘKSZ OPTYCZNIE PRZESTRZEŃ

Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest wykorzystanie we wnętrzu tapety 3D. Naklejka, dająca wrażenie głębi, optycznie powiększa niewielką przestrzeń. Można wykorzystać ją również w formie dodatkowego okna. Fototapety 3D świetnie sprawdzają się w salonie. Wiele osób dekoruje nimi także łazienkę, zmieniając małe pomieszczenie w domowe spa. Wśród fototapet 3D warto zwrócić przede wszystkim uwagę na trójwymiarowe krajobrazy oraz wzory układające się w efektowne graficzne bryły, dające poczucie głębi.