fbpx

DRZWI PRZESUWNE

Drzwi przesuwne wewnętrzne to wygodne rozwiązanie, które warto wykorzystać w przestronnych i mniejszych wnętrzach. Pozwalają one oszczędzić miejsce, ponieważ skrzydło nie otwiera się pod kątem, a nachodzi na ścianę. Na rynku dostępne są różne rodzaje drzwi przesuwnych z futrynami i bez futryn.

Szukasz drzwi przesuwnych wewnętrznych? Jeśli już przeglądałeś oferty producentów takich rozwiązań, z pewnością masz przed sobą niemały dylemat. Na rynku dostępne są drzwi przesuwne w wielu rodzajach. Wystarczy choćby wspomnieć o tym, że skrzydło może być szklane lub drewniane. Co więcej, drzwi mogą być widoczne albo ukryte w kasecie. W ofertach niektórych firm dostępne są także drzwi przesuwne drewniane składane.

DRZWI PRZESUWNE NAŚCIENNE – NIEWIELKI WYDATEK, DUŻO MOŻLIWOŚCI

Ile kosztują drzwi przesuwne? Od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich koszt zależny jest od materiału, z którego zostanie wykonane skrzydło oraz rodzaju zastosowanego systemu. Drzwi przesuwne drewniane naścienne są tańsze od tych montowanych w kasecie. W przypadku takiego rozwiązania skrzydła zazwyczaj poruszają się w szynie zamontowanej tuż nad przejściem. W taki sposób można montować zarówno skrzydła drewnienie, jak i drzwi przesuwne szklane – modnym ostatnio rozwiązaniem są systemy przesuwne w rustykalnym stylu. Szyna, w której poruszają się drzwi, może być przykręcona bezpośrednio do ściany lub do futryny. Dostępne są również drzwi przesuwne wewnętrzne dwuskrzydłowe, wykorzystywane zwłaszcza w przypadkach ościeżnic o dużym świetle. Wtedy oba skrzydła drzwi zsuwają się równomiernie z obu stron.

DRZWI PRZESUWANE W KASECIE – IDEALNY SPOSÓB NA UKRYCIE DRZWI W ŚCIANIE

Czy można w pełni ukryć skrzydło? Wybierz drzwi przesuwne w kasecie. To model, który wymaga wyburzenia ścianki działowej i wstawienia w jej miejsce specjalnej konstrukcji, którą obudowuje się płytami g-k i wykańcza tak jak ścianę. Dzięki temu skrzydło chowa się w ościeżnicy, której nie widać. To idealne rozwiązanie do miejsc, w których drzwi przesuwne wewnętrzne mają stanowić ukrytą ścianę oraz wszędzie tam, gdzie zwyczajnie nie ma na nie miejsca, np. można wstawić je pomiędzy salonem a przedpokojem. Co więcej, na rynku dostępne są również drzwi przesuwne dwuskrzydłowe chowane w kasecie, które rozchodzą się równomiernie na dwie strony, a nawet modele z oboma skrzydłami chowanymi w jednej ościeżnicy. Możliwości jest naprawdę wiele. Inną opcją do wnętrz, w których nie ma miejsca na klasyczne drzwi, są drzwi przesuwne składane. W przypadku tego modelu skrzydło łamie się na dwie części i składa podobnie do harmonijki, przez co zajmuje naprawdę niewiele przestrzeni.