fbpx

Dom z zimowym ogrodem – zielona ostoja przez cały rok

Dom z ogrodem zimowym to opcja, która zdobywa coraz większą popularność. Zimowy ogród to niewielki przeszklony budynek, zazwyczaj będący przybudówką. Może stanowić również integralną część bryły domu. To niezwykłe pomieszczenie, które może pełnić wiele różnych funkcji – od miejsca służącego do zimowania wrażliwych na mróz roślin, aż po całoroczną ostoję relaksu i wypoczynku. Ogrzewany ogród zimowy z powodzeniem może być użytkowany przez cały rok, dzięki czemu nawet zimą można cieszyć się zielenią i kwitnącymi roślinami. Urządzając dom z zimowym ogrodem z dbałością o detale, można uzyskać prawdziwie magiczny klimat.

dom z zimowym ogrodem 1
DOM Z OGRODEM ZIMOWYM JAKO PRZEDŁUŻENIEM SALONU

W jakim stylu urządzony jest Twój dom? Z ogrodem zimowym postępuj tak samo, aby stał się on dodatkowym pomieszczeniem, pasującym do całości. Jeżeli chcesz, żeby ogród zimowy był całoroczny, koniecznie zadbaj o odpowiednie ogrzewanie. Ze względu na przeszklenia w grę wchodzą grzejniki elektryczne, ogrzewanie kanałowe albo ogrzewanie podłogowe. Warto wyposażyć zimowy ogród w termostat. Wybierz odpowiednią podłogę – doskonale sprawdzą się płytki ceramiczne lub podłogi drewniane. Dobrym pomysłem będzie dopasowanie jej do podłogi w salonie wewnątrz domu – dzięki temu ogród zimowy stanie się naturalnym przedłużeniem salonu. Dla ochrony przed upałem warto zawiesić jasne zasłony oraz zamontować markizę, która osłoni szklany dach przed promieniami słonecznymi. Do ogrodu zimowego wstaw stół jadalniany oraz krzesła albo komplet wypoczynkowy ze stolikiem kawowym. A może wygodna leżanka do relaksu wśród zieleni?

DOM Z ZIMOWYM OGRODEM. W JAKIM STYLU URZĄDZIĆ OGRÓD ZIMOWY?

Jak ma wyglądać Twój wymarzony dom z ogrodem zimowym? Supermodne są dziś klimaty boho, które doskonale komponują się z bujną roślinnością. Wybierz eklektyczne meble, rattanowe i wiklinowe osłonki na liczne doniczki, poduszki oraz dywan w etniczne wzory. Wspaniałą dekorację stanowić będą ręcznie robione makramy albo tkane makatki. Wszystko to pięknie wypadnie w zestawieniu z tropikalnymi roślinami. Na topie są też ogrody zimowe w stylu scandi – minimalistyczne, z meblami i dodatkami w neutralnych kolorach, z drewna i naturalnych tkanin. Możesz postawić również na styl nowoczesny, łącząc elegancję z funkcjonalnością pomieszczenia. Malowana na czarno stal, szkło i rośliny to świetne połączenie! Miłośnicy tradycyjnych klimatów odnajdą się z kolei w ogrodzie zimowym w romantycznym stylu angielskim, wśród miękkich sof, jasnych, kwiecistych wzorów i zdobionych mebli.

DOM Z OGRODEM ZIMOWYM – DETALE, KTÓRE TWORZĄ KLIMAT

O końcowym efekcie decydują szczegóły. Dlatego w domu z zimowym ogrodem tak duże znaczenie mają ozdoby i oświetlenie. W ogrodzie zimowym umieść miękkie, mięsiste koce oraz świece, by zrobiło się przytulniej. Nastrojowe, boczne oświetlenie podkreśli piękno roślin i romantyczną, spokojną atmosferę tego pomieszczenia. Nie zapomnij również o drobnych detalach, takich jak wzorzyste poszewki na poduszki, osłonki na doniczki, latarenki oraz dekoracje, na przykład szklane zawieszki na okno, które pięknie rozproszą światło, tworząc niezwykły klimat.

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: