fbpx

Nowoczesny taras

Mieszkanie w budynku wielorodzinnym ma wiele plusów. Jeśli chcesz, możesz nawet cieszyć się w nim zielenią i relaksem na zewnątrz. Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o taras. Jesteś ciekaw, jak urządzić nowoczesny taras? Podpowiadamy!

nowoczesny taras
TARAS W BLOKU – PRZESTRZEŃ Z POTENCJAŁEM

Mieszkania w bloku często wyposażone są w duże tarasy. Do tego, by wypocząć na zewnątrz wystarczy Ci zaledwie kilka metrów kwadratowych. Taras w bloku to przestrzeń, która stanie się letnim miejscem wypoczynku. Urządź go z pomysłem, a zyskasz przestrzeń do tego, by wypić kawę lub zrelaksować się wśród zieleni. Dla mieszkańców centrów miast oraz tych, którzy mają zły widok z okna, dobrym pomysłem na taras będzie stworzenie aranżacji, która pozwoli spoglądać na zieleń, będącą miła odmianą od otaczającego betonu.

JAK ZAARANŻOWAĆ TARAS NOWOCZESNY? ŚCIANY I PODŁOGA

Chcesz, by taras w bloku stał się Twoją prywatną strefą relaksu? Urządź go w ciekawy sposób! Przede wszystkim zatroszcz się o podłogę. Ważne, aby była piękna i odporna na wpływ czynników atmosferycznych. Możesz tu postawić na klasyczne płytki, syntetyczną trawę (polecamy produkty z wyższej półki, które prezentują się o wiele lepiej niż tania, sztywna wykładzina) albo panele imitujące drewno. Możesz też pomyśleć nad metamorfozą ścian – pomalowaniem ich, wyłożeniem mozaiką albo drewnopodobnymi panelami. Dobrze, aby wystrój nowoczesnego tarasu współgrał z aranżacją pokoju, do którego przynależy. Dzięki temu zachowasz spójność aranżacji.

nowoczesny taras 2
NOWOCZESNY TARAS – NIECH BĘDZIE ZIELONO!

Taras w bloku może zmienić się w mały ogród. Rośliny, które na nim ustawisz muszą być wybrane z dużą starannością. Jeśli sam nie czujesz się ekspertem od zieleni, zleć zaprojektowanie balkonu architektowi krajobrazu. Rośliny, które będą zdobiły taras nowoczesny, muszą być nie tylko ładne, ale również odpowiadać zacienieniu czy położeniu geograficznemu balkonu. Zastanów się również nad tym, jak długo chcesz cieszyć się zielenią. Może dobrym pomysłem, będzie przekształcenie nowoczesnego tarasu w bloku w mały ogród zimowy?

JAK URZĄDZIĆ NOWOCZESNY TARAS? MEBLE I DODATKI

Taras w bloku daje sporo możliwości aranżacyjnych. Dobrze, aby znalazło się w nim miejsce na wygodne krzesło lub fotel, a nawet stolik. Dobrym pomysłem będą meble z technoratanu, który jest odporny na wpływ czynników atmosferycznych. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się również fotele podwieszane oraz drewniany wypoczynek, wykonywany z odpowiednio zaimpregnowanego surowca.

Zaaranżuj nowoczesny taras w bloku z pomysłem! Pamiętaj, by projekt dostosować nie tylko do własnych oczekiwań, ale również możliwości konstrukcyjnych balkonu, który ma określony udźwig. Dobierz meble i rośliny, które pozwolą Ci cieszyć się relaksem wśród zieleni bez wychodzenia z domu. Zyskaj swój mały azyl, który stanie się przestrzenią do wypoczynku.

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: