fbpx

Wnętrza inspirowane naturą

Tkaniny w egzotyczne wzory, dużo zieleni. To trend, który powinien spodobać się nie tylko amatorom podróży ale absolutnie wszystkim, którzy lubią otaczać się naturą. Zielony jako kolor to trend dekoracyjny obecny już w naszych wnętrzach od jakiegoś czasu, teraz gdy Instytut Pantone kolorem 2017 ogłosił kolor zieleni, zwanej Greenery, tym bardziej wypada by w naszych domach się zazieleniło.

„Miejska dżungla” przejawia się przez targi wnętrzarskie już kolejny sezon, jednak wakacje to idealny moment by wszelkie tropikalne wątki w naturalny sposób zagościły w naszych domach. Wracając do domu mamy poczuć spokój, ukojenie po całym zabieganym dniu.

Liście palmowe, palmy, ananasy coraz częściej we wnętrzach pojawiają się ozdobione nimi tapety i tekstylia. Ozdobione tropikalnymi motywami dodatki mogą być bardzo różnorodne, stanowić elementy które w letnim okresie ożywią wnętrze, a wraz z nadejściem jesieni będą miłym wspomnieniem letniego czasu. Motywy egzotycznych rajskich ptaków czy ogromnych kielichów wielobarwnych kwiatów przeskalowane motywy owadów – ważek, żuków, pszczół, ciem, motyli – przybliżają nam na nowo tak bogaty w detale świat fauny i flory. Wzory są mocne, silne i niezwykle intensywne, dlatego z ich implementacją do wnętrz nie należy przesadzać. Pamiętajmy też o sezonowości mody decydując się na bardzo intensywne kolory i wzory.

Botaniczne wzory świetnie komponują się z pastelowymi kolorami, beżami, szarością oraz bielą. Prawda jest również taka, że drewno wykorzystywane tak do aranżacji kompozycji roślinnych w szkle również świetnie się sprawdzi. Jak natura, to na 100%.

Akcesoria do wyposażenia wnętrz dostępne od tego lata w sieciówkach również pozwolą nam być modnym w sposób mniej ingerujący w stałe wyposażenie naszej przestrzeni.

Pamiętać jednak przy wykorzystywaniu tego typu motywów należy, że nie są to łatwe w obsłudze wzory. Zazwyczaj dominują, ściągają na siebie całą uwagę, a przede wszystkim nie przepadają za konkurencją w postaci innych wzorów. Zatem dekorujmy ale z umiarem.

Autor: Barlinek Instytut of Design / zdjęcia: Pinterest

POZNAJ PODŁOGI BARLINEK: