fbpx

Podłoga w roli głównej

Podłogi są dosłowną i metaforyczną podstawą wnętrz. Nadają ton pomieszczeniu, sprawiają, że meble i dekoracje prezentują się wyjątkowo, a same w sobie mogą stanowić wyjątkowy element wyróżniający przestrzeń. Tak ważna część wystroju musi być modna, ale i ponadczasowa, wyjątkowa, ale nie przytłaczająca.

Deska Barlinecka jest nie tylko piękne, ale dzięki trójwarstwowej, krzyżowej konstrukcji znakomicie współpracuje z ogrzewaniem podłogowym – mogą być montowana w systemie pływającym lub poprzez klejenie do podłoża. Współczesny design stawia na autentyczność i naturalność. Odrzuca podróbki, falsyfikaty i imitacje. Wraca do korzeni i pierwotnych materiałów – wełny, skóry, kamienia oraz przede wszystkim drewna. Korzystajmy z tego trendu, bo drewno we wnętrzach to coś więcej niż tylko modny wygląd. Drewno wykorzystywane przy aranżacji tworzy swoisty mikroklimat, ponieważ nieustannie „oddycha”, czyli wchłania wilgoć, gdy jest jej dużo i wypuszcza, gdy powietrze staje się zbyt suche. Drewno jest również świetnym rozwiązaniem dla alergików. Te wszystkie prozdrowotne walory drewna to jednak dopiero początek jego zalet.

Drewniana podłoga może mieć typowy „drewniany” kolor. Taka będzie najbardziej neutralna, piękna w naturalny sposób, z sękami i widocznym rysunkiem słojów. Ale jeżeli chcemy czegoś więcej, postawmy na drewnianą podłogę barwioną. Taką jak TASTES OF LIFE – najnowsza kolekcja Barlinka stworzona we współpracy z 4 projektantkami wnętrz, które określiły 16 najmodniejszych odcieni drewna. Kolory uzyskano dzięki unikalnej technologii podwójnego barwienia. Taka podłoga to połączenie autentyczności naturalnego drewna z designerskim sznytem.

SENSES to więcej niż podłoga z drewna. Długie i szerokie 1-lamelowe deski XXL (każda deska to 2200 cm długości i 21 cm szerokości), zaznaczone krawędzie, które powodują, że deski wydają się być jeszcze dłuższe, tworzą stylową optyczną iluzję. Strukturę drewna uwydatniono szczotkowaniem, a naturalny wygląd podłogi podkreślono poprzez wykończenie naturalnymi olejami lub matowym lakierem. Poszczególnym deskom w kolekcji nadane zostały subtelne wybarwienia utrzymane w kolorystyce ziemi.

Autor: Barlinek Instytut of Design / Zdjęcia: Barlinek

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ: